Satelitní přijímač

Nakupujeme satelitní přijímač: Podle čeho jej vybírat?

Rádi byste sledovali spousty televizních kanálů a jednoduše se po namáhavé práci také slušně pobavili? Na tom stoprocentně není nic zvláštního. Jen byste měli zakoupit satelitní komplet. Jeho součástí jsou pochopitelně parabola, některé další komponenty a satelitní přijímač. Právě ten představuje bezkonkurenčně nejdražší položku. Proto se na něj zaměříme mnohem podrobněji a pokusíme se vystihnout ty nejzákladnější parametry, podle nichž byste ho měli vybírat.

Zdroj signálu a internet

V současné době jsou již prakticky veškeré satelitní přijímače schopné přenášet signál v HD kvalitě. Bez problémů je tak připojíte k jakémukoli druhu televizoru. Jednat se tedy může jak o klasické LCD, plazmové anebo nejmodernější LED televizory. Ztráta kvality nehrozí, jelikož analogové vysílání je již dávno minulostí. Určitě se vyplatí vědět, jestli je satelitní přijímač vybaven i funkcí příjmu internetu přímo do televize. Mnohdy ale už ona sama o sobě dokáže internet přijmout, takže často není zapotřebí kupovat takový přijímač, abyste vše duplikovali.

Karty Skylink patří do certifikované čtečky

Stoprocentně se soustřeďte i na to, aby byl přijímač opravdu kvalitní. Jeho součástí musí být certifikovaná čtečka karet. V přijímači prostě musí být modul Irdeto. Skylink dnes označuje přijímače termínem Skylink Ready. Díky této certifikované čtečce budete mít veškerá menu v češtině, titulky budou pohodlně převáděny do češtiny i slovenštiny. Vybírat lze z mnoha různých modelů, které po vložení satelitní karty fungují optimálně. Jmenovat bychom mohli například Optibox Zebra a další.

A co multimediální funkce?

Určitě se vyplatí sledovat také multimediální funkce. Je jich poměrně hodně, a tak některé uvedeme v následujícím výčtu. Jde tedy o:

  • přítomnost rozhraní USB,
  • funkci PVR,
  • Time Shift,
  • přehrávání MP3,
  • prohlížení fotografií,
  • přehrávání videoformátů avi, vob, mkv, Xvid, DivX, mov, mp4 a wmv.

Vybírat si satelitní komplety včetně veškerých ostatních komponentů můžete za výhodné ceny na kenex.cz.

Zdroj náhledového obrázku: kenex.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *