Lis na česnek

I levný lis na česnek se může vyplatit

Česnek se řadí mezi suroviny, které se v kuchyni používají při přípravě mnohých pokrmů. K tomu, abyste jej mohli použít, musíte mít kvalitní nástroj na jeho oloupání a následné slisování. Když doma nemáte kvalitní lis na česnek, s největší pravděpodobností se česnek dokonale v jídle nespojí a nevznikne tak požadovaná chuť. Možností nákupu lisu na česnek dnes existuje velké množství. Podívejme se tedy na základní typy, které se na trhu nacházejí a také na jejich přibližné ceny.

Silikonová loupátka na česnek

Oloupání česneku není nijak náročné, nicméně také není od věci si trouc pomoct, aby vše bylo rychlejší a efektivnější. Výborné je česnek nejprve na chvíli namočit do vlažné vody. Slupka tak mnohem lépe pustí a vy ji odstraníte jednoduchým způsobem. Při větším objemu se vyplatí silikonový loupač na česnek. Jednoduše do něj vložíte větší množství stroužků, které pak poválíte a zbavíte nepotřebné slupky. K sehnání je u Tescomy okolo 70 korun.

Klasický lis na česnek

Nejčastěji je volen klasický lis na česnek, který funguje na principu protlačení stroužku česneku samotným lisem tak, že dojde k jeho kompletní destrukci. Vznikne kašovitá hmota, která se mnohem lépe spojí s ostatními ingrediencemi. Největší problém nastává při jeho čištění samotného lisu. Existuje sice přímo nástroj na vyčištění děr, nicméně pohodlně lze lis vyčistit klidně i párátkem nebo ořezanou zápalkou.

Třítka a strouhátka česneku

Zajímavou volbou pro ty, kteří se nechtějí zabývat čištěním lisu, je určeno třítko či struhátko česneku. Třítka česneku jsou vyrobena většinou z plastu a jejich čištění je více než jednoduché. U struhadla je tomu poněkud hůře. V obou případech ale dochází k tomu, že na rukou budete cítit česnek ještě velmi dlouho. Na menší množství česneku jde ale o mnohem lepší volbu, než je tomu u lisu na česnek.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *