světlo ložnice

Moderní trendy v koupelnách

Koupelna je místností, v níž logicky nebudete trávit tolik volného času, jako je tomu například u obývacího pokoje, nicméně i tak se dá vybavit spoustou velmi zajímavých a vychytaných věcí, které budou maximálně účelné a budou vypadat moc hezky. Podívejme se tedy přehledně na několik vychytávek, které mohou i ze zdánlivě fádní koupelny učinit místnost, která bude vypadat naprosto fantasticky. Oč se tedy vlastně může jednat?

Sprchový kout bez vaničky

V dobách minulých a ještě v současné době jsou na trhu sprchové kouty, které disponují vaničkou. Určitě se nejedná o nějaké modely, které by nebyly hezké nebo nedokázaly splňovat potřebné standardy, nicméně mnohem lepší je sprchový kout bez jakékoli vaničky. Řešen je tím způsobem, že stojí na dlažbě, která je vyspárovaná takovým způsobem, že voda pohodlně teče do odpadového kanálku, jímž se dostává do ústřední kanalizace. V nejednom magazínu bydlení jsou k nalezení fotografie, na nichž je právě tento typ sprchového kouta.

Prostorová vana

Oblíbená je také prostorová vana. Ta sice zabírá velké množství prostoru, nicméně vypadá perfektně, a navíc poskytne tolik místa, kolik koupající se člověk potřebuje. Klidně se lze v případě větších modelů koupat i ve dvou. Vana uprostřed místnosti také nabízí možnost kvalitního obložení, které z ní udělá doslova skvost. V některých případech se obkládat ani nemusí a bude vypadat perfektně.

Retro styl koupelny

Velmi oblíbený je i retro styl koupelen. Ten se vyznačuje především nemoderním vzhledem. Jinak ale veškeré zařizovací předměty nabízejí ty nejkvalitnější funkce, které jsou momentálně k dispozici. Charakteristické jsou hlavně výsuvu skříněk, kování a další zdánlivé detaily, jež ale rozhodují o celkové kvalitě a pohodlí v koupelně. Navenek vše ale vypadá jako starší koupelna.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *