Díky pár fíglům opticky zvětšíte vlastní kuchyň

Zvětšení kuchyně

Kuchyně, především v panelácích je malá, často nesmyslně úzká a její řešení není ani v nejmenším praktické. V dnešní době, kdy v kuchyni potřebujeme a mnohdy spíše chceme větší množství přístrojů – od kávovarů a mixérů až po různá vykrajovátka na sušenky – chceme obrovský prostor s dostatečnou kapacitou. A když není, ukládáme přístroje na stoly, komody a jinam. Náš prostor tak navenek vypadá menší, nepřehledný a neorganizovaný! Vznikne jeden velký binec…

Nejlepší je vytvořit otevřený prostor

Ideální způsob, jak navenek zvětšit prostor, je rozumně propojit kuchyň s obývacím pokojem. Takový krok pomůže odstranit pocit uzavřeného a úzkého prostoru. V případě, že se chystáte takový prostor vytvořit nebo ho máte, je rozhodující zvolit správný módní a barevný design. Pokud tak učiníte, bude prostor uspořádanější a větší. Ale pakliže je otevřený prostor vaším snem, nikdy v něm nezapomínejte na digestoř! Jinak se budou pachy i olej z vaření dostávat do vašeho obývacího pokoje, a to určitě nepotřebujete…

Žádné zbytečné pachy

Odsavače par jsou jistě důležitými partnery. Předcházejí pronikání pachů do obývacího pokoje. Opravdu zachycuje i olej, který může ulpívat na čalounění nábytku, oknech, a dokonce i na podlaze. V případě, že se takový olej spojí se všudypřítomným prachem, je velmi problematické se ho zbavit. Časem se začne množit, vydávat nepříjemný zápach a zbavit se těchto problémů není jednoduché. Chcete-li ušetřit místo, musíte si pořídit špičkové digestoře, které jsou rozměrově menší a prostorově úsporné a mohou se stát i praktickým dekorativním prvkem.

Umění je zvolit si správnou bravu i osvětlení

Kuchyně 2
Foto: Pixabay

A pokud nemáte možnost spojit kuchyň s obývacím pokojem, mohou vám pomoci zářivé, klidné a chladné barvy, zejména odstíny bílé. V případě, že máte kuchyň v hnědé nebo jiné tlumené barvě, získá prostor tvar kostky. V ideálním případě je třeba zařídit nábytek do bílé, světle šedé nebo béžové barvy. Navíc dřevěný nábytek ze smrku působí v malém prostoru skvěle!

Měli byste se vyhnout barevným obkladům a různým zvýrazňujícím bodům. Skvělým řešením jsou vestavěné skříně a další regály, skleněné vitríny a vyšší pulty s pracovní plochou. Důležitou roli navíc hraje osvětlení. Centrální ovšem nikdy nebývá dostačující. Vyzkoušejte bodová světla umístěná nejen kolem pultu, ale navíc i na stropě. Vestavěné regály a další nábytek mohou lehce vyniknout. Pracujte s barevným provedením kuchyně a osvětlením, abyste zaručili, že prostor bude navenek větší.

Zdroje info: bestlifeonline.com, maidforyou.com

Náhledové foto: Pixabay