Co je pomalý hrnec a jaké jsou jeho výhody

Kuře

Současná doba jednoznačně velí vařit tak, aby bylo jídlo zdravé, a přitom nenáročné na přípravu. V kuchyni nám s tím naštěstí pomáhají moderní pomocníci. Jedním z nich je tzv. „pomalý hrnec“, který si nachází cestu do kuchyní stále častěji. Co si pod tímto pojmem představit?

Co je pomalý hrnec

Elektrický pomalý hrnec je v kuchyních relativní novinkou. Nabízí především úsporu času pro všechny hospodyňky, které v dnešní době u vaření příliš času netráví. Ne snad, že by se v pomalém hrnci vařilo jídlo rychle, právě naopak, pointa ale je, že se jídlo vaří samo. Výsledkem je dobré jídlo, které bude kvalitní, ale současně nedá mnoho práce.

Do pomalého hrnce stačí naskládat suroviny, nastavit teplotu (pomalý hrnec má ovládání s nastavitelnou teplotou), časovač a nechat jídlo vařit. Naskládat čerstvé suroviny do hrnce a jít se projít se zdá zcela neskutečné, ale s hrncem, který vaří sám je to poměrně snadné.

Křupavé kuřecí stehýnko prokládané kořenovou zeleninou v pomalém hrnci je potom ta největší možná odměna, která na vás bude čekat po příchodu z procházky. Hrnec totiž nepotřebuje obsluhu a díky nižší teplotě se jídlo nemůže ani připálit, protože nedojde k vyvaření vody z hrnce. A díky tomu, že nedochází k rozkladu vitamínů ještě budete jíst zdravě.

Oběd

Foto: Pixabay

Další výhody pomalého hrnce

Pomalým vařením vaše zelenina ani maso neztrácí vitamíny ani chuť. Třeba nasládlou chuť petržele, která se spojí s chutí dalších druhů zeleniny a kuřecím masem rozhodně stojí za to ochutnat.

Je však třeba počítat s tím, že hrnec je potřeba zapnout již ráno, než začnete snídat. Vaření při 95°C trvá totiž řádově několik hodin (od toho název pomalý hrnec). V poledne pak ale můžete očekávat teplý oběd, který na vás počká v hrnci. Jídlo v pomalém hrnci nevychladne, a to ani v době, když se někde zpozdíte. A pozor, i přes delší dobu vaření je vaření v pomalém hrnci úspornější než klasicky na plotně.

V pomalém hrnci nemusíte navíc jen vařit, dá se v něm i zavařovat, připravovat nejrůznější povidla, džemy apod. Je to zkrátka velký pomocník do vaší kuchyně a s pomalým hrncem bude vaše vaření opět zábava.

Zdroj informací: https://www.alza.cz/co-je-pomaly-hrnec#vysvetleni

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.