Nejčastější chyby při zařizování kuchyně a jak se jim vyhnout

Zařizujete novou kuchyň, nebo se rozhodujete, jestli se pustit do rekonstrukce té stávající? Při výběru vhodného vybavení i celkového základního plánování můžete udělat celou řadu zbytečných chyb. A ty později odhalíte mnohdy ne z estetického hlediska, ale při funkčním využívání kuchyně. Na co si dát tedy pozor a jak to udělat, aby výsledná kuchyň byla opravdu maximálně povedená? S tím vám pomůže následující článek.

Dostatečně velká pracovní plocha

Častým nešvarem řady kuchyní bývá malá pracovní plocha. A nemusí se to týkat jenom opravdu malých kuchyní, protože důležité je i rozmístění. Klíčová je hlavně návaznost mezi lednici, spíží, dřezem a samotnou pracovní plochou. Vedle té by se měly nacházet plotýnky pro tepelné zpracování. Logické řazení jednotlivých prvků je mnohdy nutné přizpůsobit vašim konkrétním potřebám i tomu, co byt z dispozičního hlediska nabízí. Rozsáhlejší změny totiž mohou znamenat zásahy ho elektroinstalace nebo vodovodních trubek. Pokud to ale se zařizováním kuchyně myslíte opravdu vážně, je dobré vrhnout se na to pořádně a se vším všudy.

Pozor na odkrytý nepořádek

Častým problémem moderních kuchyní bývá špatně vyřešený ostrůvek nebo nedostatečné oddělení od obytného prostoru. Z původního konceptu elegantních otevřených poliček se velmi snadno může stát estetický nedostatek, u kterého je navíc potřeba řešit častý úklid.

Foto: Pixabay

Pozor na materiály, které se těžko udržují

Je sice pěkné pořídit si pracovní desku z nádherného lesklého umělého kamene, ale nesmíte zapomenout na nutnost pravidelného leštění. To stejné platí i pro lesklé skříňky nebo nerezové dřezy, na kterých bývají vidět mapy od vodního kamene. Při výběru jednotlivých prvků je tak důležité dbát nejenom na krásný vzhled, ale především i na praktické použití a v zásadě snadnou pravidelnou údržbu. Dobře zařízená kuchyň je totiž ta, na kterou se dobře kouká, ale zároveň nabízí ideální podmínky pro každodenní pohodlné vaření.

Zdroj: https://www.idealhome.co.uk/kitchen/kitchen-advice/what-not-to-do-when-designing-a-kitchen-240565

Náhledové foto: Pixabay