Co je glamping? Luxusní dovolenkové bydlení

camping

Kempování může mít mnoho podob. Pro mnoho lidí je potom nedílnou součástí jejich dovolené. Neznamená to ovšem, že musí být kempování spojené vždy jen s tábořištěm se společnými sprchami a občerstvením u stánku. I když i to má jistě svoji romantiku, pro ty, kdo preferují přece jen trochu více pohodlí, to nemusí být to pravé. Právě pro ně je ideálním řešením tzv. glamping.

Co je glamping

Glamping je v podstatě luxusní ubytování, které je ale spojeno s přírodou. Poskytuje maximální pohodlí většinou spojené s krásným výhledem do krajiny. Nedá se tedy rozhodně srovnávat s obyčejným stanováním, které známe z dob ještě dětských táborů nebo klasických kempů. Nelze očekávat jen obyčejný stan.

Glamping stany najdete v atraktivních oblastech a musíte počítat s tím, že si za ně rozhodně připlatíte. Najdete v nich veškerý komfort spojený s exkluzivním bydlením, sociální zařízení je samozřejmostí a vždy na vás bude čekat luxusní vybavení. Zdlouhavé cesty přes celý kemp kdykoliv, kdy budete potřebovat zajít na toaletu nebo se osprchovat v tomto případě nečekejte.

glamping

Foto: Pixabay

Co vše na vás čeká

Ve velkých glampingových stanech nebo chatičkách najdete i kuchyň a obývací pokoj, stejně jako vlastní sociální zařízení. Vše v prvotřídní kvalitě. Tou nejdůležitější součástí vašeho přechodného domova ale bude terasa. Posezení před stanem nabídne krásné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Hlavním mottem glampingu je maximální souznění s přírodou, současně ale také luxus.

Glampingové rezorty samozřejmě nejsou žádnou velkou novinkou, na trhu již figurují dlouhou dobu. Nejprve byly spojené spíše se zahraničím, např. resorty uprostřed afrických národních parků, rozšiřovat se ale glamping začíná i u nás. Vybírat lze z řady nabídky lišících se navzájem designem ubytování, nabídkou služeb a případně i kompromisů. Vyjít vstříc umí glamping i těm nejnáročnějším klientům k jejich maximální spokojenosti.

Nevyměníte na léto svoje bydlení za dobrodružství s příchutí luxusu?

Zdroje informací: https://www.living.cz/glamping-jako-luxusni-varianta-kempovani/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.