Chystáte se malovat? Zkuste omyvatelné barvy

zeď

S příchodem teplých dní se můžeme častěji setkat s údržbářskými pracemi interiéru, např. v podobě malování stěn a nanášení nových nátěrů ve vnitřních prostorách. Omyvatelné barvy jsou právě pro tyto účely velmi praktické. Ocení je především ti, co mají doma malé děti. Investovat do omyvatelných barev, i přesto, že jsou dražší, se určitě vyplatí.

Omyvatelné barvy a jejich specifika

S omyvatelnými barvami nebudete mít žádnou práci navíc, zacházet s nimi budete moci úplně stejně jako s kterýmikoliv jinými barvami na malování. Nemusíte mít proto obavy, že by nanesení omyvatelné barvy na vaše zdi bylo nějak složité. Omyvatelné barvy se nanáší úplně stejně jako klasické barvy s tím rozdílem, že vám déle vydrží jako nové.

Omyvatelné barvy jsou proto nejlépe využitelné například tam, kde se vaří. Pokud se na vaší zdi omylem objeví mastný flek, nebo se vám při vaření stane nějaká jiná nehoda, nezoufejte. Vaši zeď můžete otřít vlhkým hadříkem a vyčistit jí tak aniž byste ji jakkoliv poškodili.

malování

Foto: Pixabay

Dvakrát měř, jednou maluj

Vymalovat s omyvatelnými barvami celý byt by vás přišlo nejspíš poměrně draho. Zkuste si proto před vymalováním vašeho interiéru vždy rozmyslet, které části vašeho bytu bývají nejnáchylnější k poškození zdí. Kromě kuchyně to bývá často dětský pokoj nebo předsíň, kam si celá rodina ukládá boty.

Ať už se objeví na vaší zdi flek od mastného oleje či skvrna od bot, s omyvatelnými barvami si s tím hlavu lámat nebudete muset. Odstraníte ji ještě rychleji, než řeknete švec.

Jak omyvatelnou barvu použít

Omyvatelnou barvu se vyplatí nanášet i na místa kolem spínače, kde dochází často ke kontaktu vašich rukou. Vyplatí se myslet i na místa kolem vaší postele, kde snadno dochází k ušpinění zdi od vašich prstů nebo vlasů. Výhodou je, že můžete omyvatelnou barvu snadno kombinovat s barvou klasickou. Omyvatelnými barvami proto postačí natřít jen ty místa, které jsou nejvíce ohrožená.

Nanášet je můžete štětcem, ale i válečkem. V případě vyšisování barvy od slunce můžete barvu podle vašich potřeb kdykoliv doplnit. Stejně tak můžete omyvatelné barvy nahradit jinými. Pokud se ale rozhodnete omyvatelné barvy zbavit, nezbyde vám patrně nic jiného než ji seškrabat dolů a nahradit ji klasickým nátěrem. Podklad je také vždy nutné napenetrovat.

Zdroje informací: https://www.homeincube.cz/omyvatelne-barvy-do-bytu-jak-s-nimi-pracovat-a-kam-se-hodi/

https://www.chytre-bydleni.cz/usporne-bydleni/omyvatelna-barva-na-zed-se-snadno-udrzuje-a-dobre-vypada

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.