Posed Palouček – Poslouchej přírodu – Vysočina

Kontakt na majitele
Posed Palouček - Poslouchej přírodu - Vysočina

Posed Palouček se nachází na samotě u lesa v krásné přírodě Vysočiny, nedaleko obcí Písečné a Vítochov a města Bystřice nad Pernštejnem. Přímo z posedu si lze užívat výhledy na Vodní nádrž Vír, která se nachází v jeho blízkosti. Posed Palouček je ideálním ubytováním pro všechny, kteří se chtějí odpojit od každodenního shonu a zažít opravdový klid a pohodu v nádherném přírodním prostředí bez elektřiny a wifi. Těšit se můžete na usínání a probouzení za zpěvu ptáků a pozorování zajíců, srnek, muflonů, daňků nebo divokých prasat, kteří se mohou po paloučku procházet.

Posed Palouček poskytuje ubytování ideálně pro 2 osoby.
Na velké matraci ve vyvýšeném patře (vstup po žebříku) se pohodlně vyspí i 2 dospělí a 1 dítě.
Na posedu je i vyklápěcí postel (sklopí se stůl a vyklopí se lůžko) pro další 2 osoby. Na posedu se vyspí i 3-4 osoby (možné i pro rodinu 2 dospělí a 3 děti). Peřinu a polštář máme pro 3 osoby, dále 1x deka a 1x spacák.

Dovnitř posedu se dostanete po několika schůdkách. Uvnitř je na vyvýšeném patře k dispozici dvoulůžková matrace, k zapůjčení jsou klasické lůžkoviny či spacák, dle vašeho výběru. Přímo nad postelí je střešní okno s výhledem do nebe a korun stromů.
Dominantou spodní části posedu je velké prosklené okno s posezením poskytující úžasné výhledy do okolí a na Vírenskou přehradu. Vedle okna je také umístěn menší jídelní stůl a lavice.
K dispozici je také základní nádobí, pitná voda, knížky, hry a dalekohled. Na posedu není klasická elektřina, ale pouze baterie na rychlé nabití mobilu. Vytápění je řešeno přímotopem na plynové kartuše. K zapůjčení je vařič, sloužící spíše na ohřátí vody než na vaření a cooler (box s chladicími cihličkami na uchování potravin).
Venku u posedu je připravená voda na umytí rukou či celého těla a kadibudka s chemickým WC. K dispozici je ručník a utěrka. Posedět lze přímo pod posedem, kde je k dispozici dřevěný stůl a lavice. Odpočívat můžete také v houpací síti hammock (hamaka). Dále je k dispozici ohniště, dřevo na oheň a opékací hůlky na špekáčky.
K posedu se dá dostat jen po polní cestě, která začíná na travnatém parkovišti u kostela svatého Michaela Archanděla. V okolí posedu možnost možnost turistiky, cykloturistiky, koupání, houbaření, rybaření, běžkování a lyžování. V blízké Bystřici nad Pernštejnem je jízdárna, tenisové kurty, lanový park a bowling. Pěšky lze sejít k Vírské přehradě nebo se projít k Chudobínské borovici, která byla vyhlášená stromem roku 2020.
Mezi možnosti koupání patří např.: venkovní koupaliště a krytý bazén Bystřice nad Perštejnem, Domanínský rybník, Skalský rybník, Zuberský rybník, lom Dolní Rožínka, Městské lázně Nové Město na Moravě, atd.
V zimním období jsou k dispozici blízká lyžařská střediska: Dalečín, Jimramov, Nové Město na Moravě (sedačková lanovka) a Olešnice. K výletům v okolí láká Bystřice nad Pernštejnem – Centrum Eden, sportovní areál, Skanzen Horácká vesnice, Hrad Pernštejn, Zábavní park Šikland, Zřícenina hradu Zubštejn nebo CHKO Žďárské vrchy.
Těšíme se na Vás!

Detail ubytování

Cena Hlavní sezóna * * * Objekt / pobyt * 1 800 Kč
Kapacita 4 osoby
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet
Domácí zvířata
Typ Glamping
Využití Pouze část roku, Letní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Velikonoce
Rekreační oblast Vysočina