Chata Zvoneček – Jedlová – Jiřetín pod Jedlovou

Kontakt na majitele
Chata Zvoneček - Jedlová - Jiřetín pod Jedlovou

Náš „Zvoneček“ je nádherná původní chalupa z roku 1781 obklopena panenskou přírodou Lužických hor ležící kousek pod vrcholem hory Jedlová přímo na turistické stezce uprostřed lesů a luk. Jedná se o původní německé podstávkové stavení, jejíž část sloužila jako škola. Druhá budova byla odedávna hostinským domem s vyhlášenou kuchyní. Poslední rekonstrukcí pak došlo k citlivému propojení obou stavení.

Atmosféru Zvonečku dokresluje nejen původní zvonice, ale také více než 3000 zvonečků z různých částí světa zdobících stávající světnici. Každý náš host má tak jedinečnou příležitost přispět k unikátnímu vzhledu a pověsit si u nás vlastní zvoneček.

Abychom nenarušili jedinečnost tohoto místa, nezatěžovali jsme chalupu dalšími zásahy a naši hosté si ji nyní mohou pronajmout jako celé stavení s kapacitou 12ti lůžek (4 ložnice, 2 koupelny, 1 sprchový kout).

Ke Zvonečku náleží krásná zahrada, jejíž dominantou je velký venkovní bazén, altán a ohniště. Najdete nás na polosamotě necelé 2 kilometry od Jiřetína pod Jedlovou v krásné přírodě obklopené lesy a pastvinami. Takový náš malý ráj na Zemi.

Přímo před chalupou vede turistická stezka, která vás zavede nádhernou přírodou směrem na vyhlídku na hoře Jedlová. A pokud vám snad po velkém výkonu vyschne v ústech, můžete se s námi domluvit na dovezení pivního soudku, který vám rádi zapojíme. Nabízíme i možnost dovezení drobného občerstvení, jako například obložené mísy a pro velké jedlíky třeba i sele na rošt.

K dispozici je místnost pro uložení kol nebo lyží.

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * Objekt / týden * 29 000 Kč
Kapacita 15 osob
Počet ložnic 4 ložnice
Koupelny 1
WC 4
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Chata
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Silvestr, Vánoce, Velikonoce
Rekreační oblast České Švýcarsko a Lužické hory