Chata Vítanov – Hlinsko – CHKO Žďárské vrchy

Kontakt na majitele
Chata Vítanov - Hlinsko - CHKO Žďárské vrchy

Chata Vítanov – Hlinsko – ubytování CHKO Žďárské vrchy, chata se nachází kousek od známého Čertova pekla v Hlinsku.
Objekt je na okraji zastavěné části obce. Jedná se o přízemní novostavbu, ve které je vstupní chodba, kuchyně s jídelním koutem spojená s obývací částí, ze které je přístup na venkovní terasu, ložnice, WC a koupelna. Chata k pronajmutí poskytuje ubytování pro až 4 osoby, nejlépe pro rodinu, nebo pár.
Ložnice a pokoje: 1 ložnice pro 2 osoby. Dále komfortní rozložitelná sedačka v obývacím pokoji pro 2 osoby.
Kuchyně je vybavena varnou deskou, rychlovarnou konvicí, horkovzdušnou troubou, odsavačem, mikrovlnou troubou, kávovarem, myčkou a lednicí s mrazákem.
Sociální zařízení: koupelna se sprchovým koutem a dvěma umyvadly, WC.
Příjezd k objektu po zpevněných komunikacích, parkování přímo u objektu. K dispozici 2 parkovací místa přímo u objektu. Samozřejmostí je domeček na kola, či lyže-uzamykatelný. Na zahradě trampolína a bazén. Terasa je zastřešena s možností grilu na uhlí a posezení. Celý pozemek je oplocen a uzavřen branami.
V obci je obchod se smíšeným zbožím, který je každý den kromě neděle otevřen od 6:00. Možnost vlastního stravování, vše potřebné k dispozici. Jinak výběr mnoho restaurací v Hlinsku a blízkém okolí. Stejně tak jako obchody s jídlem a supermarkety.
V objektu Wi-Fi připojení na internet a TV. U objektu se nachází okrasná zahrada s kameny, zatravněná část zahrady. V objektu je přísný zákaz kouření. Kouřit se smí na venkovní terase.
Kousek od ubytování je obecní hřiště s vyžitím pro menší děti, u hřiště jsou kurty na tenis, je možné zarezervovat si tam hru, pálky a míčky musíte mít sebou.
Nedaleko se rozprostírá malebná příroda pro procházky, v obci je obchůdek se smíšeným zbožím, kde dobře nakoupíte. Veškerá dopravní obslužnost, zastávka vlaku a autobusu přímo ve vesnici. V místě možnost pronájmu místního hřiště na tenis. V okolí se nacházejí skvělé restaurace s posezením. Obec leží v blízkosti Veselého Kopce, kde je nádherný skanzen s výstavou místních zvyklostí. V centru Hlinska najdete betlém, s původní výstavbou vysočiny. Členitý terén v okolí města Hlinska nabízí nespočet cílů k pěší turistice i výletům na kole. Mezi nejzajímavější regiony v okolí patří kromě Hlinska i Trhová Kamenice, Horní Bradlo, Sečská přehrada, Údolí Doubravky, Předhradí, Proseč, Kameničky, Svratka, Křižánky nebo Herálec, Krucemburk a Dářko. V uvedených lokalitách se většinou křižují všechny čtyři značené trasy a doporučené cyklotrasy. Okolím Hlinska prochází i několik celostátních i mezinárodních značených cyklostezek. Díky rozsáhlým lesům v okolí a husté síti cest se dá vyjíždět do okolí i mimo doporučené nebo značené cesty. Většina úseků je poměrně dobře sjízdná a plná zajímavých míst.
V blízkosti je také Ski areál Hlinsko, který disponuje půjčovnou lyží, a své lyžařské schopnosti můžete zlepšit v rámci lyžařské školy. Pro nejmenší lyžaře je v provozu dětská školička. I koupání je v blízkosti velmi lákavé a atraktivní. Nově vybudované koupaliště asi 4 km od obce v Hlinsku lze dojít procházkou, nabízí příjemnou a rozlehlou plochu k odpočinku. Pokud počasí nebude přát, můžete navštívit hlinecký bazén s posilovnou saunou a pronájmem squashe. Kdyby ani tato místa nestačila, je v záloze wellness centrum na Sjezdovce, nebo v nedaleko vzdáleném městě Žďár nad Sázavou krásný bazén s tobogánem a parní lázní, kde se vyplatí určitě navštívit Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře a Muzeum nové generace.

Detail ubytování

Cena Sezóna LÉTO * Osoba / noc * 750 Kč
Kapacita 4 osoby
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata
Typ Chata
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Silvestr, Vánoce, Velikonoce
Rekreační oblast Vysočina