Chalupa Zuzka – CHKO Blaník – Táborsko

Kontakt na majitele
Chalupa Zuzka - CHKO Blaník - Táborsko

Pronájem chalupy Vilice – CHKO Blaník – Mladá Vožice. MOŽNOST BEZKONTAKTNÍHO PŘEDÁNÍ.

Útulná chalupa se starou pecí se nachází v krásné zvlněné krajině CHKO Blaník, 20 km od města Tábor, v klidné malé vesnici, obklopené loukami a lesy. Chalupa typu 2+kk je ideální pro páry, malou rodinu, partu cyklistů, běžkařů, houbaře.

Objekt má svůj vlastní uzavřený pozemek s posezením a grilem pod velkou třešní (zralé třešně jsou jen vaše) a pergolou. V létě a za teplého počasí venkovní vířivka jen pro hosty.. Pro zábavu k dispozici badminton a pétanque.
Parkovat lze hned u chalupy na návsi s kapličkou, případně i na pozemku, v garáži je stojan na tři kola.

Jedná se o tzv. dolní chalupu, majitelé obývají horní chalupu, vzdálenou asi 100 metrů, opticky odděleno. Mezi chalupami a jejich pozemky je plot a brána. Podle pamětníků to býval velký statek, dolní chalupa sloužila pro čeledíny, pak ji prý někdo propil/prohrál v kartách, my ji před časem odkoupili zpět a zrekonstruovali.

Od března 2022 po dvou letech otevřela hospoda (20 metrů), otevřeno v podvečer, v sobotu od tří. Paní nabízí i rychlá jídla typu smažený sýr, řízek, hranolky, pizzu, v letním období bude vařit i hotovky a bude otevřeno od 10 hodin (@hospodavilice na fb)

Psi jsou u nás vítáni, my máme 11letého nalezence a dvouletou adopťačku. Kočička ne, v ohrožení.
V uzavřeném sadu nad horní chalupou míváme v létě ovečky nebo kozy, půjčené jako sekačky (lze vidět).
Kousek od chalupy je malé, dobře udržované fotbalové hřiště, kam lze bez obav vypustit děti s míčem nebo koly, zahrát si pétanque…

Nejbližší prodejny, lékař, bazén v 7 km vzdálené Mladé Vožici. Krásné procházky kolem tří rybníků za vsí. Koupání: přírodní koupaliště Kamberk (5 km), bazén Mladá Vožice (7 km), lom Miličín, přírodní koupaliště biotop Votice. Lyžování: Horní Kouty – Radvánov. Výlety: Velký a Malý Blaník, hrad Šelmberk (2 km), kovářská věž Moraveč (10km), historické město Tábor. Možnost krásných projížděk na kole, ideální pro cyklisty, běžkaře, turisty a houbaře, i rybáři si najdou svá místa u Lužnice, Kamberka (chyť a pusť) či v Mladé Vožici. Další možnosti výletů: Chýnovské jeskyně, Blatnické rybníky, Ústějovská kaplička, Vlašimský zámek, hrad Choustník, hrad Borotín, zámek Jemniště, Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Farma Blaník pro děti nebo naučná stezka Nadějkovsko. Celodenní výlety – Třeboň, Hluboká, Šumava, Lipno.

Detail ubytování

Cena Hlavní sezóna * 1. * 31. * Objekt / týden * 8 400 Kč
Kapacita 5 osob
Počet ložnic 2 ložnice
Koupelny 1
WC 1
Internet internet - wifi
Domácí zvířata ANO - je povolené
Typ Chalupa
Využití Celoročně, Letní sezóna, Zimní sezóna, Mimosezóna, Víkendové pobyty, Silvestr, Vánoce, Velikonoce
Rekreační oblast Jižní Čechy