Černý česnek není zkažený, je to superpotravina

česnek

Česnek se pěstuje mimo jiné i na území České republiky, kde je mu věnována veškerá péče a roste bez použití chemických přípravků. Používáme jej všichni. Co se ale stane, pokud necháme česnek fermentovat? Vznikne černý česnek. Černý česnek vypadá nevábně, avšak obsahuje stroužky, které nemají tak štiplavou chuť jako bílý česnek, přitom jsou ale nutričně velmi bohaté. Proč je černý česnek tak skvělou potravinou?

Černý česnek

Černé, měkké stroužky tohoto česneku jsou spíše nasládlé a lehce kořeněné. Černý česnek se dobře hodí na všechny druhy masa, do bramborových pokrmů, zeleninových salátů, ale také do těstovin nebo do pomazánek, polévek či sýrů. Hodit se může například i na topinky, nebo bramboráky.

Jedinečná barva, chuť i struktura zaujme na první pohled téměř každého. Černý česnek může být pro někoho gurmánský zážitek, pro jiného něčím, co už vícekrát nezkusí. Rozhodně se ale nejedná o zkažený produkt, nad kterým můžete jen mávnout rukou. V porovnání s ostatními potravinami se může černý česnek chlubit vysokým obsahem antioxidantů, které přináší řadu pozitivních účinků. Černý česnek obsahuje zdraví prospěšných látek mnohem více, než česnek bílý.

česnek

Foto: Pixabay

Černý česnek má blahodárné účinky na vaše zdraví

Kromě prospěšných antioxidantů dokáže černý česnek regulovat dobře hladinu cukru v krvi. Ve velkém anebo v syrovém stavu by ho neměli jíst hlavně ti, kteří trpí na špatnou srážlivost krve. Černý česnek obsahuje totiž látky, které krev znatelně ředí. Tím, že krev ředí, reguluje dobře i hladinu cukru v krvi, což ocení hlavně diabetici. I ti jej ale musí konzumovat jen v malém množství.

Zdroje informací: https://www.cesky-cerny-cesnek.cz/

https://www.blesk.cz/clanek/bydleni-hobby/691817/cerny-cesnek-je-superpotravinou-budoucnosti-zbavi-vas-zdravotnich-potizi-a-skvele-chutna.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.