Tipy na prosvětlení interiéru aneb jak dostat do místnosti více světla

interiér

Takřka v každém bytě či domě se najde místnost, kam jde méně světla a sluníčka, díky čemuž působí příliš tmavým dojmem. Také se s tímto potýkáte? Poradíme vám pár osvědčených fíglů, díky nimž bude váš interiér působit světlejším i vzdušnějším dojmem.

Vsaďte na lesklý nábytek

Do interiéru pořiďte nábytek mající hladké lesklé plochy. Zcela ideální je s lakovaným povrchem, neboť dobře odráží světlo. Naopak se vyhněte velkým kusům nábytku. Vhodnější jsou menší kusy, jako je například konferenční či odkládací stolek z transparentního plastu nebo skla. Pokud potřebujete do dané tmavší místnosti pořídit úložné prostory, tak vybírejte skříně se zrcadlovými nebo skleněnými dveřmi. V ostatních případech preferujte otevřené police.

Vyhněte se závěsům a kytkám

Myslete na to, že i zdánlivě banální věci, můžou překážet dostatečnému pronikání světla do pokoje. Týká se to jak těžkých závěsů, tak i hustě tkaných, hrubých záclon. Rovněž tak i rozrostlé pokojové rostliny můžou negativně stínit. Zejména když je máte na okenním parapetu nebo hned u okna v místnosti.

Cesta k prosvětlení vede přes barvy

Zapomeňte na syté barvy na stěnách. Naopak zásluhou světlých barev prosvětlíte tmavý interiér, který se díky tomu zároveň i opticky zvětší. Sice s bílou nikdy nešlápnete vedle, ale není jedinou efektivní volbou. Bát se nemusíte ani světle žluté, pastelové modré či zelenkavé. Pokud bydlíte ve starém domě, tak zde je perfektní řešení v podobě kouzla barev, když natřete dřevěné stropy a trámy na bílo. Bílý strop rázem celou místnost prosvětlí.

místnost

Foto: Pixabay

Zrcadlové kouzlení

Zrcadla jsou v tomto směru zaručeným řešením. Dokáží opticky zvětšit prostor a zvyšují množství světla v interiéru. Aby váš interiér byl více prosvětlen, zvolte zrcadlo na stěnu, jako dveře do skříní či stěnu vitrín. Rovněž můžete zakomponovat zrcadlící plochu do konferenčního stolku. Na stěny a místo dveří jsou nejlepší velká zrcadla, oproti tomu pro dekoraci postačí menší kousky. Pro rychlou úpravu je skvělá zrcadlová folie.

Zdroj: living.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay