Plastová okna

Životnost plastových oken: Co vše se na ní podepisuje?

Máte doma plastová okna? S největší pravděpodobností bude vaše odpověď kladná. Není se čemu divit, jedná se o ekonomické, maximálně funkční a elegantní řešení. V neposlední řadě je třeba také předeslat, že plastová okna vydrží takřka navěky. Alespoň v případě, když se o ně správně staráte. Víte vlastně, co všechno má vliv na jejich celkovou životnost? Pokud ne, jste na správné adrese. Právě v tomto článku se budeme zabývat těmi nejznámějšími aspekty, jež se přímo na celkové životnosti plastových oken podílí.

Plastová okna

Zdroj obrázku: slovaktual.cz

Kvalita materiálu okna

Není plast jako plast! Profily oken by měly být vyrobené z těch nejkvalitnějších materiálů, které musí být odolné vůči UV záření i neustálým změnám teplot. Po čase by plast neměl blednout ani nijak jinak měnit svoji barvu. Důležitá je prvotřídní jakost kování.

Cena plastových oken

Nesnažte se za každou cenu ušetřit. Ceny kvalitních plastových oken jsou vyšší, nicméně jejich nákup stojí za to.

Odborná montáž je nezbytná

Chtěli jste na plastových oknech ušetřit a rozhodli jste se je namontovat svépomocí? Možná už nyní litujete, jelikož správně netěsní a jejich rám se deformuje. Odborná montáž oken musí být tudíž samozřejmostí.

Pravidelná údržba se nesmí zanedbávat!

Necháváte vaše okna jen tak ladem a skladem? Pokud je vaše odpověď kladná, nebojte se situaci změnit a pustit se do jejich pravidelného umývání. Nezapomeňte přitom ani na rámy. Jinak je nutné promazat panty a další místa.

Plastová okna

Zdroj obrázku: slovaktual.cz

Zacházejte s okny šetrně!

Při zavírání a otevírání okna je zapotřebí být maximálně obezřetný. Vyvarujte se také přítomnosti průvanu. Ten může mít na životnost oken negativní vliv.

Jak dlouho vydrží jednotlivé části oken?

Při dobrém zacházení by vám mohly jednotlivé části oken vydržet velmi dlouho! Přesněji řečeno, následující čas:

  • těsnění – 10 až 20 let,
  • kování – 10 až 20 let,
  • sklo – navěky,
  • konstrukce oken – více než 50 let.

I přes vysokou životnost jednotlivých součástí počítejte s tím, že důvodem výměny budou spíše nové inovativní materiály nových oken.

Zdroj náhledového obrázku: slovaktual.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *