Stěhování

5 rad pro snadné stěhování

Nový začátek s novým bytem? Nebo pohodlnější bydlení a více pokojů? Či snad to pravé pro děti v podobě rodinného domu se zahradou? Radost nad velkou životní změnou velmi rychle vystřídá nervozita z připravovaného stěhování. Jak vše zařídit, aby stěhování proběhlo pohodlně? Přinášíme několik tipů.

Stěhování

Zdroj obrázku: stehovanibrno.cz

1. Začněte s úklidem

Dlouho předtím, než se přiblíží termín vašeho stěhování se pusťte do pečlivého třídění věcí. Buďte nelítostní v tom, co vyhodit. Zejména v případě oblečení, které se každému nakupí ve skříni. Pokud jste danou věc neoblékli více než rok, patří do odpadu nebo je určena k darování charitám. Méně věcí znamená jednodušší stěhování a snadnější roztřídění v novém bytě.

2. Vizualizace a nákresy

Stěhování neznamená jen převézt věci do nového bydliště, také je potřeba zařídit a uspořádat nový chod domácnosti. Mějte dopředu promyšlené, jak bude vypadat zařízení jednotlivých místností. Kde budou stát jednotlivé kusy nábytku i které věci patří na police. Přesné plánování velmi urychlí zařizování nového domova. Pomoci vám můžou vizualizace nebo jen čtverečkový papír v měřítku.

3. Jak na kuchyň

Velkým problémem bývá zejména stěhování kuchyně. Především když stěhujete postupně, několik dní a najednou žijete i s dětmi na obou místech. Pokud není cesta, jak přestěhovat byt najednou a musíte přejíždět, trvejte na tom, aby v obou bydlištích byla zapojená lednice a funkční sporák. Vyhnete se nervozitě z příprav jídla pro děti. Jestliže zařizujete několik týdnů, vybavení kuchyně rozdělte na polovinu, ať máte v obou přechodných bydlištích talíře, hrnce, skleničky, příbory a ostatní nezbytnosti.

Stěhování

Zdroj obrázku: stehovanibrno.cz

4. Odborná pomoc

Projděte si nabídky stěhovacích firem z okolí a seznamte se s jejich službami. Často drobná investice ušetří mnoho starostí a práce. Stěhování bytů v Brně s profesionální firmou může proběhnout i během jediného odpoledne. Stěhovací firma se postará o přípravu i realizaci. Zapůjčí vám krabice, zařídí zabalení, demontáž i montáž nábytku.

5. Přeprava objemných předmětů

Důležitým limitem pro stěhování bývá váha a objem některých předmětů. Stěhování klavírů, domácích trezorů, velkých elektrických spotřebičů, rozebrání a smontování nábytkových stěn. To vše představuje problém. Pokud je předmětem stěhování i velký a objemný předmět nebo předmět, který je na převoz citlivý, pak se bez profesionální pomoci neobejdete.

Zdroj náhledového obrázku: stehovanibrno.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *