Garáž

Garážová vrata: Na co se zaměřit při jejich výběru?

Kvalitní garážová vrata vám vydrží několik desítek let.  Při jejich pořizování se tak vyplatí investovat dostatek energie a hlavně času, co nabízí trh.  A co je při výběru důležité?

Ujasněte si, co chcete

Ať už člověk chce nebo ne, rozpočet je důležitý.  Kvalita většinou odpovídá vynaložené sumě. I s menším obnosem peněz si můžete pořídit kvalitní garážová vrata, jen musíte více hledat.  Kontaktujte také odborníky, kteří s vámi projdou výhody a nevýhody vámi vybraného produktu.  Před tím, než si garážová vrata vyberete, si ujasněte, do jaký materiálů a barev se pustíte.  Když se vám něco bude líbit, popřemýšlejte také nad tím, jestli se vrata hodí i k vašemu domu, fasádě nebo oknům.

Typ a materiál garážových vrat

Nejen venku, ale i uvnitř potřebují garážová vrata prostor. Třeba dvoukřídlá garážová vrata potřebují více prostoru z vnější části garáže, protože se logicky otevírají široce směrem ven nebo dovnitř.  Taková vrata sice nemají elektrické ovládání, ale vše potřebné splní.  Naopak rolovací garážová vrata nepotřebují skoro žádný prostor.  Nenápadně se srolují ke stropu a uspoří dostatek místa. Jsou také nenáročné na údržbu a je snadné je vyměnit. A takových typů najdeme mnohem více. V obou případech je navíc záruka, že nebude potřeba provádět téměř žádné stavební úpravy.  Co se týká materiálů, nabídka opravdu pestrá. Od plastu až po různě se kombinující se materiály.

Bezpečnost je důležitá

Každý typ má svá specifika a také jiné bezpečnostní nároky. Dvoukřídlá vrata vám sice nesjedou na hlavu, ale mohou se vylomit z pantů.  Proto se při nakupování garážových vrat, se zeptejte svého prodejce, jaké bezpečnostní prvky jsou potřeba na konkrétní výrobek.  Na bezpečnost dbejte nejen z pohledu zdraví, ale i celkové bezpečnosti domu.  Dnešní moderní vrata už jsou schopna zabránit mechanickému vypáčení, aby se zloděj nemohl dostat dovnitř.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *