Zbyly vám po pečení cukroví ořechy? Jak je využít

ořechy

K Vánocům patří vůně vánočního cukroví a na stůl patří spolu s ní také oblíbené pochoutky z ořechů. Tradiční štrúdl, ve kterém ořechy nesmí chybět, provoní na Vánoce celý dům. Někdy se ale stane, že i když upečeme opravdu hodně cukroví, ořechů máme na začátku tolik, že jich hodně zbyde. Co s nimi?

Ořechy

Ořechy, které jsou skvělým zdrojem energie, vitamínů, bílkovin i vlákniny, často mohou posloužit i k jiným účelům, než je vaření a pečení. Namleté ořechy, které vám zbyly, můžete využít například na obalování řízků. Řízky obalte v mouce a vajíčku, jak jste zvyklí, a nakonec je obalte ještě v rozemletých ořeších. Tuto netradiční alternativu ke strouhance si jistě oblíbíte.

Zbylé ořechy rozhodně nevyhazujte i proto, že dobře poslouží jako pochoutka k vínu. Ořechy postačí rozložit na pečící papír spolu s medem. Dejte je zapéct do trouby alespoň na deset minut a křupavé i sladké ořechy se báječně hodí na sýry, kterým dodá teprve tu pravou chuť. Nasypte je před příchodem návštěvy na plátky dobrého sýra a luxusní pohoštění je hotovo.

ořechy

Foto: Pixabay

Využít lze i skořápky

Nejen plody, ale i skořápky od ořechů jsou dále využitelné. Na Vánoce z nich vyrábíme oblíbené lodičky, které příjemně doladí vánoční atmosféru. Ale co když se vaše tělo během všeho toho vánočního shonu oslabí?

Neváhejte skořápky ořechů rychle svařit. Přibližně asi 12 – 15 omytých skořápek zalijte horkou vodou a nechte je na 12 hodin vylouhovat. Výtažek z ořechů zahřejte a přidejte k nim med a citron. Ořechový čaj vás nejen zahřeje, ale navíc posílí i vaši imunitu.

Zdroje informací: https://www.kupi.cz/magazin/clanek/3680-jak-vyuzit-vlasske-orechy-opravi-nabytek-a-skorapky-vas-zbavi-chripky

https://www.jaktak.cz/jak-vyuzit-orechy-pro-zdravi.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.