LED pásky: Základní informace, které o nich potřebujete znát

LED pásky

Rádi byste nějakým způsobem oživili interiér nebo exteriér vašeho domu? Nejspíše dříve nebo později narazíte na LED pásky. Právě ony dokážou svým jedinečným designem a variabilitou dokonale zaujmout. Navíc pomohou ke skvělému osvětlení daných prostor. Právě z toho důvodu se na ně zaměříme mnohem podrobněji s tím, že se podíváme nejen na jejich fungování, ale další důležité aspekty jejich využití.

Jak vlastně LED pásky fungují?

Fakticky lze říct, že LED pásky jsou jakýmisi ohebnými plošnými spoji, na kterých se nachází odpory a LED čipy. Jejich šířka se tradičně pohybuje mezi 8 až 12 mm. Délka se odvíjí od konkrétního typu LED pásku. U 12V je maximum 5 metrů a o těch s napětím 24 V se délka může pohybovat až na dvojnásobku, tedy 10 metrech. U delších pásků je nezbytné mít také delší zdroj napájení.

LED pásky

Foto: Shutterstock, prostřednictvím A-LIGHT s.r.o.

Ideální je koupit pásky v sadě

Pokud tedy nejste skvělí domácí kutilové nebo přímo elektrikáři. Sady obsahují veškeré komponenty, jako jsou třeba LED trafo, LED driver a podobně. Tím pádem už nebudete muset nic shánět a napojovat.

Chytré LED pásky? Žádný problém

Ať už zvolíte jakýkoli LED profil, počítejte s tím, že klidně může být smart. Chytré technologie už k našemu životu patří a inteligentní Led pásky není problém ovládat třeba mobilním telefonem nebo speciálním dálkovým ovladačem.

LED pásky

Foto: Shutterstock, prostřednictvím A-LIGHT s.r.o.

Kde se LED pásky využívají nejčastěji?

Vynikající jsou především jako osvětlení kuchyňské linky. Ta potřebuje dokonale osvětlit, aby se vám v příšeří pracovalo co možná nejlépe. Takové ambientní osvětlení ložnice či obývacího pokoje zajistí bez potíží také. Co když máte tmu i ve skříní? S LED pásky žádný problém. Vše vyřešíte během chvilky. Moc hezké jsou mimo jiné také LED pásky v exteriéru. Na zahradě vykouzlí skvělou atmosféru.

Náhledové foto: Shutterstock, prostřednictvím A-LIGHT s.r.o.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.