Žádná věda: Jak v létě správně grilovat čerstvé houby

houby

V období léta můžete grilovat nejen maso, zeleninu, ovoce, či sýry. Grilovat lze s úspěchem také houby. Je to potom velmi příjemné zpestření a doplněk ke klasickým grilovaným pochoutkám. Grilování hub není složité, platí pouze několik základních pravidel. Jakých?

Jaké houby grilovat?

Ke grilování jsou nejvhodnější žampiony, které jsou k dostání po celý rok prakticky ve všech obchodech. Na gril se samozřejmě hodí i hříbky, hlíva ústřičná, ale také jedlé holubinky nebo lišky či některé jiné houby. Grilování hřibu žlutomasého i babek se raději vyhněte. Tepelnou úpravou se různě ohýbají a ztrácejí pevnou konzistenci, nejsou proto ke grilování vhodné.

houbyFoto: Pixabay

Příprava hub na gril

S přípravou hub na gril nebudete mít skoro žádnou práci. Ke grilování vždy pouze vybírejte pevné kusy hub, které se při manipulaci hned nerozpadnou.

Nečistoty z hub před samotným grilováním očistěte nožíkem. Vyvarujte se zbytečného omývání pod vodou. Houby by byly pak jen zbytečně kluzké a na gril příliš mazlavé. Houby nijak nechuťte kořením ani je nesolte, protože by potom mohly snadno ztratit šťávu.

Vlastní grilování

Malé kousky hub navlékněte raději na špíz, na grilu by se samostatně rychle sežehly horkem a rychle vysušily. Velké klobouky můžete grilovat samostatně. Houby na gril vždy nejprve potřete tukem a položte je na gril, v případě klobouků jejich vnější stranou. Až se houba zatáhne, ogrilujte jí i z druhé strany.

Nezapomeňte, že je potřeba mít gril vždy pořádně rozpálený. Grilované houby se výborně hodí jako příloha k pečenému masu, nebo ke grilované makrele. Grilovat můžete celou část hub, tj. klobouk i nohu.

Zdroje informací: https://www.jaktak.cz/jak-grilovat-houby-postup.html

https://www.toprecepty.cz/clanky/3513-grilovani-levou-zadni-jak-na-grilovane-houby-vite-proc-je-predem-nesolit/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.