Vystydly vám hranolky? Jak je ohřát, aby neztratily křupavost

hranolky

Hranolky patří k neoblíbenějším pokrmům všech věkových generací. Přemíra této fastfoodové pochoutky však po zakoupení u stánku končí často v lednici. Velké porce způsobují, že se hranolky nezadržitelně kupí ve vaší chladničce. Co s tím? Víme, jak navrátit hranolkům křupavost.

Studené hranolky ne

Během cesty domů se často stává, že i pokrmy z termotašek zkrátka po celou dobu teplé nevydrží. Vychlazené hranolky často zgumovatí a jejich struktura se změní téměř k nepoznání. Nebývají často moc k chuti a ani jejich vůně vás příliš nenaláká.

Zkuste friťák

S hranolkami do horkého oleje. Asi je to první myšlenka, která vás během procesu obnovy hranolek napadne. Takový nápad však na dlouhou dobu příliš úspěchu nepřinese. Hranolky se sice znovu propečou, ohřejí, ale zároveň i do sebe nasáknout množství tuku, které se díky fritovacímu hrnci plného oleje zdvojnásobí. Kalorická bomba nabude zbytečně na objemu. Hranolky díky tomu ztratí i svoji chuť.

hranolky

Foto: Pixabay

Mikrovlnná trouba

Možná by se mohlo zdát, že zkusit štěstí v mikrovlnné troubě by nemusel být marný boj. Ohřejte hranolky na krátkou dobu. Uvidíte sami, co se hranolky stane. Při ohřevu dojde k poškození jejich konzistence natolik, že se z nich stane jen blátivý produkt. Bramborová náplň se doslova rozpadne za pochodu během chvíle.

Vsaďte na jistotu

S hranolky přímo do pece. Troubu předehřejte na 150 stupňů a hranolky nechte na plechu prohřát zhruba čtyři minuty. Budou od těch, co se chystají čerstvé, k nerozeznání. Zkuste to i vy.

Jednou a dost

Hranolky v troubě ohřejte v případě potřeby pouze jednou. Dejte pozor na to, aby se v nich nepomnožily škodlivé bakterie. Nebezpečná otrava jídlem vás nemine, jakmile budete jídlo vracet zpět do lednice. Hranolky zkrátka nelze ohřívat vícekrát. Nepřivoďte si zbytečně zdravotní potíže.

Zdroje informací: https://www.toprecepty.cz/clanky/5230-jak-ohrat-nedojedene-hranolky-aby-byly-znovu-krasne-krupave-pri-spravnem-postupu-budou-perfektni-do-peti-minut/

https://www.apetitonline.cz/tipy-triky/ohrivame-hranolky-krokety

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.