Co je třeba udělat před pořízením nové sedačky? Vyhraďte si čas, analyzujte a měřte

sedací souprava

Sedací souprava je součástí každé domácnosti. Vybrat vhodnou není až tak snadné, jak se může zdát. Jakých chyb se vyvarovat? Co udělat, aby nákup sedačky neskončil fiaskem?

Nemá cenu se vydat do prodejny, jakožto vybírat sedací soupravu na internetu dříve, než uděláte náležitou přípravu doma. Jedině tak předejdete zklamání, a hlavně se vyvarujete chyb. Které patří mezi nejčastější? Na co si dát pozor?

Vyhrazení času na výběr

Zde rozhodně platí, že se nic nemá uspěchat. Však si pořizujete novou sedačku, aby vám co nejdéle a nejlépe sloužila. Na výběr si vyhraďte dostatek času. Při špatném pořízení je pozdě, abyste si říkali, že jste mohli udělat něco lépe.

Umístění a využití

V jaké místnosti sedací souprava bude a jaké činnosti zde provádíte, jakožto kolik osob ji bude používat. Zda stačí menší sedačka a další místa k sezení vyřešíte křeslem, zda potřebujete šetřit místem, a tudíž oceníte i úložný prostor, jakožto rozkládací model sedačky i to, jakým směrem se bude rozkládat. Berte v úvahu také to, zda máte malé děti či domácí zvířata. Co od sedací soupravy vše zkrátka očekáváte.

Zaměření prostoru

Jakmile zjistíte, jaké jsou vaše potřeby na využití sedačky, tak řešte prostor, který máte k dispozici. Změřte si raději dvakrát místnost, poznamenejte si rozměry nábytku, který měnit nebudete. Ověřte si rovněž, jestli jsou všude zachované průchody, abyste dostali sedačku do interiéru.

sedačka

Foto: Pixabay

Volba barvy a materiálu

Při výběru barvy je třeba zohlednit celkově interiér. Jaké barvy jsou v pokoji už použité. Nicméně je to samozřejmě individuální a zcela na vás. Fantazii se meze nekladou. Někdo má rád extravaganci. Podstatnější je volba materiálu. Rozhodně preferujte materiál, který se snadno udržuje, dobře čistí, je odolný vůči každodenní zátěži i nějaké té nehodě. Zejména v případě domácnosti s menšími dětmi.

Pozor na přílišné šetření

Ano, peníze hrají zásadní roli. Avšak příliš šetřit při pořízení nové sedačky se až tak nevyplatí. Samozřejmě jsou i levné a pěkné pohovky, které jsou však spíše na občasné posezení. Při každodenním používání nejspíš záhy zjistíte, že se brzy začíná trhat potah, na sedácích se objevují prosezené stopy a při pohybu se začíná ozývat nepříjemné vrzání. Kvalitní pohovka je investicí, která se však vyplatí.

Zdroj: primanapady.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay