Musli

Výroba domácího müsli je snadná

Máte rádi müsli? A víte, že müsli, které kupujete v obchodě je mnohdy plné přidaných cukrů, konzervantů a ztužených tuků?  Zkuste si doma připravit snídaňové cereálie i sami!  Je to jednoduché a my vám poradíme, jak na to!

Vločky jako základ

Základ každého müsli je stejný, tedy vločky. Nejznámější jsou ovesné vločky, které obsahují spoustu bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamín B, železo a vápník.  Ovesné vločky jsou navíc lehce stravitelné a příznivě působí na nervovou soustavu.  Pro celiaky jsou skvělou variantou pak pohankové nebo jáhlové vločky, taktéž s obsahem vlákniny, minerálů a vitamínů.

Ostatní ingredience

Základ máme a další ingredience jsou v podstatě jen na osobní preferencích. Nemalou část by však měly tvořit různé druhy ořechů.  Ořechy jsou výborným zdrojem vlákniny, bílkovin, vitamínů a zdravých tuků.  Oblíbené jsou vlašské ořechy, lískové ořechy, para ořechy, pistácie, mandle a další.  Pokud chcete domácí müsli nějak chuťově ozvláštnit, můžete přidat sušené či kandované ovoce, které zažene chuť na sladké a obsahuje spoustu vitamínů. Velkým zdrojem vlákniny jsou fíky. Zdrojem rychlé energie jsou datle. Obranyschopnost vám zvýší borůvky. Skvělou ingrediencí jsou samozřejmě i jiné druhy ovoce jako např. sušené jahody, meruňky, švestky a další ovoce nebo lněná, dýňová či jiná semínka.  Na závěr můžete přidat ještě třeba kousky čokolády.

Spojte ingredience a upečte

Receptů na výrobu mysli je spousta. Všechny ingredience, které si sami zvolíte, můžete spojit pomocí salka, másla, přesnídávky nebo džusu. Osladit müsli můžete a nemusíte. Pokud se rozhodnete osladit, na výběr jsou bílý nebo třtinový cukr, med či javorový sirup.  Pokaždé by vám však měla vzniknout lepivá směs, kterou následně vysypete na pečící papír a dáte do trouby péct.  Doba pečení je různá, záleží na ingrediencích. Müsli se však musí hlídat, velmi rychle se může spálit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *