Musli

Výroba domácího müsli je snadná

Máte rádi müsli? A víte, že müsli, které kupujete v obchodě je mnohdy plné přidaných cukrů, konzervantů a ztužených tuků?  Zkuste si doma připravit snídaňové cereálie i sami!  Je to jednoduché a my vám poradíme, jak na to!

Vločky jako základ

Základ každého müsli je stejný, tedy vločky. Nejznámější jsou ovesné vločky, které obsahují spoustu bílkovin, nenasycených mastných kyselin, vitamín B, železo a vápník.  Ovesné vločky jsou navíc lehce stravitelné a příznivě působí na nervovou soustavu.  Pro celiaky jsou skvělou variantou pak pohankové nebo jáhlové vločky, taktéž s obsahem vlákniny, minerálů a vitamínů.

Ostatní ingredience

Základ máme a další ingredience jsou v podstatě jen na osobní preferencích. Nemalou část by však měly tvořit různé druhy ořechů.  Ořechy jsou výborným zdrojem vlákniny, bílkovin, vitamínů a zdravých tuků.  Oblíbené jsou vlašské ořechy, lískové ořechy, para ořechy, pistácie, mandle a další.  Pokud chcete domácí müsli nějak chuťově ozvláštnit, můžete přidat sušené či kandované ovoce, které zažene chuť na sladké a obsahuje spoustu vitamínů. Velkým zdrojem vlákniny jsou fíky. Zdrojem rychlé energie jsou datle. Obranyschopnost vám zvýší borůvky. Skvělou ingrediencí jsou samozřejmě i jiné druhy ovoce jako např. sušené jahody, meruňky, švestky a další ovoce nebo lněná, dýňová či jiná semínka.  Na závěr můžete přidat ještě třeba kousky čokolády.

Spojte ingredience a upečte

Receptů na výrobu mysli je spousta. Všechny ingredience, které si sami zvolíte, můžete spojit pomocí salka, másla, přesnídávky nebo džusu. Osladit müsli můžete a nemusíte. Pokud se rozhodnete osladit, na výběr jsou bílý nebo třtinový cukr, med či javorový sirup.  Pokaždé by vám však měla vzniknout lepivá směs, kterou následně vysypete na pečící papír a dáte do trouby péct.  Doba pečení je různá, záleží na ingrediencích. Müsli se však musí hlídat, velmi rychle se může spálit.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *