Osvětlení interiéru

Nebojte se změn – využijte moderní svítidla

K vybavení interiéru patří i nezbytné doplňky. Svítidla výrazně ovlivní atmosféru v místnosti, zlepší komfort užívání a jsou i nezbytným bezpečnostním prvkem. Každá místnost slouží k jinému účelu, při výběru je třeba posuzovat interiéry jednotlivě a přihlédnout na konkrétní nároky. Neméně důležité je také zhodnotit životnost zdroje a spotřebu energie.

LED svítidla

Často skloňovaná LED svítidla zaslouží pozornost z několika důležitých hledisek. Výrobci nabízí zdroje v širokém pásmu intenzity i barvy světla. LED zdroje se pohybují od odstínů teplé bílé, která působí hřejivě a útulně, až po studenou technickou bílou. Tento odstín naopak dokonale zvýrazní detaily, nezkresluje barvy, pomáhá oddálit pocit únavy a zlepšuje soustředění. Vyberete typ světla, který přesně vyhoví intenzitou i barvou. Pracovní nebo studentský stůl, kuchyně, koupelna žádají vydatné světlo ve studeném odstínu. Obývacímu pokoji nebo ložnici vyhoví lépe klidné náladové osvětlení.

Interiérové osvětlení

Při pořizování nových svítidel doporučujeme vybírat z LED zdrojů i pro jejich delší životnost a vyšší odolnost. Svítidla dobře odolávají prachu, vzdušné vlhkosti i otřesům. Vydávají plný výkon po celou dobu cyklu, ten je pak několikanásobně delší než u běžných žárovek. Příjemnou výhodou je možnost vylepšit původní osvětlení. Nemusíte pořizovat zcela nové vybavení. Výměna klasických zdrojů za LED vám přinese lepší komfort, ale také ušetří náklady. LED svítidla pracují s úsporou až 80%.

LED pásky

Krom lepších výsledků ve svítivosti a úspoře dokáže LED technologie nabídnout i zajímavé estetické řešení. Pro doplňkové zdroje můžete využít i světla s ovládáním, které mění barvu podle RGB, nebo využívá zajímavé střídání, stmívání apod. Svítivé diody umístěné na tenkém pružném LED pásku můžete vést podél skříněk nebo zrcadla, vytvořit originální světelnou instalaci na zdi nebo vést pruh průchozí chodbou.

Jak se zdá, LED zdroje nabízí zásadní výhody. Nebojte se náročných nebo nákladných změn. Projděte si váš byt a zkuste popřemýšlet o úpravách, které pozitivně ovlivní interiér. Zajímavé řešení můžete najít i ve specializovaném e-shopu. Světlo dokáže projasnit i malé místnosti, upozorní na zajímavé dispozice nebo vybavení. Při práci dokáže zajistit kvalitní prostředí a zamezí namáhání očí i bolestem hlavy z únavy. Za proměnou nemusí stát náročný projekt, ale třeba jen dobře zvolené světelné zdroje.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *