Svařování

3 tipy na špičkové svářečky, jež si zaslouží i vaše dílna

Uvažujete o nákupu svářečky do vaší domácí či profesionální dílny? Pokud ano, rozhodně se budete rozhodovat mezi různými modely. Volit budete nejspíše konkrétní model podle svařovaného materiálu a technologie samotné svářečky. Svařovat lze jak klasickou ocel, tak i hliník a mnohé jiné materiály. Co se týká různých druhů svářeček, k dispozici jsou variace MMA, TIG, FLUX, MIG-MAG a mnohé další. My se nebudeme zabývat parametry výběru svářečky, ale dáme 3 tipy na top variace tohoto přístroje, a to z eshopu Centrum-naradi.cz.

Invertorový svářecí poloautomat MIG 350 MMA IGBT

MIG 350 MMA IGBT Invertorový svářecí poloautomat 400 V

Zdroj obrázku: centrum-naradi.cz

Jestliže hledáte zařízení fungující na invertorové technologii, vsaďte na tento model. Vyznačuje se právě tímto druhem technického provedení, jež je založeno na bipolárních tranzistorech IGBT. Stabilní svařovací proces zajistí efektivní mechanismus se čtyřmi kladkami, jež posunují svářecí dráty. Vynikající je funkce nazvaná Hot start, jež umožní přidat vyšší proud nad hodnotu, která byla nastavena svářečem. Elektrody se k materiálu tak jednoduše nepřilepí. Dynamiku oblouku nastavíte s funkcí Arc force. Minimalizaci oblouku zajistí funkce Anti stick.

Svářecí invertor ARC 161C 160 A – 60% IGBT s VRD

Svářecí invertor ARC 161C 160 A - 60% IGBT s funkcí VRD

Zdroj obrázku: centrum-naradi.cz

Sháníte-li svářečku za minimální cenu do 5 000 korun, určitě vsaďte na toto zařízení. Profi řada svářecích invertorů Sherman vás nezklame. Zmiňovaný model se vyznačuje účinností 60 % a veškeré jednotky disponují ARC VRD funkcí, díky níž je maximálně snížen výkon při volnoběhu. Samozřejmostí je i Hot start funkce a digitální displej. Na něm se vám bude zobrazovat proud potřebný ke svařování.

Svářecí invertor TIG DIGITIG 200 GD 200 A – 40%

DIGITIG 200 GD 200 A - 40% Svářecí invertor tig s hořákem a kabely

Zdroj obrázku: centrum-naradi.cz

Pro profesionální využití se vyplatí právě tento přístroj. Vybaven je nejnovější generací technologie IGBT. Optimální je pro ruční svařování prostřednictvím TIG HF a TIG LIFT. Není problém s ním řešit i svařování MMA. Přístroj funguje v režimu 2T / 4T a disponuje samostatnými displeji pro zobrazení paměti a proudu. Výborná je tato svářečka i díky paměti posledního nastavení. Disponuje svařovacím hořákem TIG.

Ať už se vám líbí některý ze zmiňovaných modelů nebo hledáte náhradní díly ke svářecí technice, podívejte se na www.centrum-naradi.cz a určitě si vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: centrum-naradi.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *