Sekačka

Dokonalý trávník vždy a všude

Máte zahradu nebo jezdíte o víkendech na chatu, kde se staráte o zahrádku a trávník?  Potom se neobejdete bez zahradních pomocníků, kteří usnadňují a zrychlují práci.  V dnešním článku si představíme zahradní techniku, díky které si život s většinovou práci na zahradě usnadníte.

Jak na dokonalý trávník

Nejčastější činností na zahradě je sečení trávy a s tím vám pomůže benzínová sekačka na trávu.  Ta kromě plné nádrže s benzínem a občas nějakou tu údržbu, nic jiného nepotřebuje.  Pokud máte pozemek menší, stejnou práci zastane i elektrická sekačka na trávu.  Potřebujete akorát elektrickou zásuvku.  Naopak na opravdu velké prostory jsou vhodné zahradní traktůrky, která zastanou hodně práce. Musí se však o ně člověk více starat.  Naopak sekačka, o kterou se starat nemusíte, je robotická sekačka, hit posledních let.  Pro dokonalý střih trávníku potřebujete vřetenovou sekačku.  Ta sice potřebuje vaše manuální zapojení, ale výsledek bude stát za to.

Když tráva přeroste

Křoví, vysokou trávu nebo neudržovanou zeleň zkrotíte nejsnáze pomocí vyžínače a křovinořezu. Křovinořez můžete zakoupit opět elektrický, benzinový nebo aku.  Na rotující hlavu křovinořezu lze ještě nasadit ostré nože či plastovou strunu, která je určena na přerostlou trávu.  Jakmile nasadíte rotující ostré nože, můžete vyrazit i do křovin a zdolat i menší dřeviny. Ne nadarmo se říká, že křovinořez je motorová kosa. Na dosekání zbytků trávy a v hůře dostupných místech se pak skvěle hodí vyžínače.

Jen sekačka nestačí

Abychom docílili dokonalého trávníku, nestačí ho jen jednou za čas posekat.  Čas od času je dobré ho také přihnojit hnojivem na trávník a na jaře a na podzim provést vertikutaci neboli provzdušnění trávníku.  K vertikutaci slouží vertikutátor buď elektrický, nebo benzinový. Vertikutátor má na rotující hřídeli, kterými zarývá do trávníku a dostává z něj uschlou trávu mech a nežádoucí plevel. Jestliže máte trávník v takovém stavu, že je jednoduší ho zrušit a založit nový, v tomto případě skvěle poslouží kultivátor. Ten zem prokypří, rozbije velké hrudy zeminy a usnadní tak práci.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

One Ping

  1. Pingback: Provzdušnili jste už trávník? | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *