Zateplení

Výhody kamenné vlny při zateplování

Přemýšlíte nad tím, jakým materiálem zateplit váš dům? Určitě je dobré projít si výhody a nevýhody jednotlivých materiálů. My si dnes představíme jeden z nich – kamennou vlnu. Má dobré tepelné, ale i akustické, a dokonce protipožární vlastnosti. My si tyto výhody nyní rozebereme. Pojďme tedy na to!

Co to vlastně je?

Že jste nikdy o kamenné vlně neslyšeli? Jde o izolační vlnu, která je vyráběna z přírodních materiálů. Nejčastěji z čediče či gabra. Níže rozebereme výhody tohoto materiálu. Jednou z nich je například dlouhodobá výdrž tohoto materiálu. I po desítkách let si totiž zachovává své pružné a tvarově stále vlastnosti. Vlastnosti jsou zachovávané i přes změny atmosférických podmínek.

Udržování stabilní teploty

Primárním účelem zateplení je udržování vnitřní teploty na relativně stálé úrovni a s minimem ztrát. To kamenná vlna splňuje. Dokáže totiž udržovat stabilní teplotu vnitřních prostor domu během celého roku. V zimě je účinná pro zabránění únikům tepla ven a zajišťuje tedy zateplení interiéru v pravém slova smyslu. V létě naopak předchází přehřívání obydlí. Největší výhodu oproti ostatním materiálům představuje paropropustnost kamenné vlny. Stěny tedy zůstávají prodyšné a snižuje se tedy riziko plísní, hub či mikroorganismů.

Akustická izolace

Stejně jako kamenná vlna izoluje teplo v domě, izoluje také zvuky. Jde totiž i o efektivní akustickou izolaci. Tlumí nežádoucí zvuky tak, aby v nadměrné míře nedoléhaly až dovnitř. Stejně tak omezí rozšiřování zvuku, který pochází z interiéru.

Stavba

Foto: Pixabay

Odolnost vůči požárům

Další výhodou kamenné vlny jako materiálu k izolaci vašeho domu, je její bezpečnost a nehořlavost. Jde totiž o izolační materiál, který je schopný odolat vysokým teplotám požáru. Může vydržet až do 1000 °C. Nachází se tedy v třídě oheň – A1 ve vztahu k reakci na oheň. Jde tedy o nejbezpečnější izolační materiál a zvyšuje požární ochranu celé budovy.

Náhledové foto: Pixabay

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *