Bavlněné povlečení

Víte, v čem může být povlečení atypické?

Uvažujete o pořízení povlečení? Proč ne? Vždyť ložní povlečení určitě nepatří mezi ty nejtrvanlivější součásti vaší domácnosti. Na rozdíl od postele či matrace je v přímém kontaktu s naší pokožkou a jako první zachycuje pot. Samozřejmě se na něj také zachycují nejrůznější nečistoty. Výdrži této nedílné součásti ložnice se ovšem věnovat nebudeme, zaměříme se na atypické variace povlečení. V čem tedy mohou spočívat ony charakteristické odlišnosti?

Bavlněné povlečení

Spousty poutavých motivů

Moderní ložní povlečení se vyznačuje především spoustou různých poutavých motivů. Ano, pokud patříte mezi zaryté vyznavače klasické bílé či krémové, máte je mít. Jinak jsou ale krásné i nejrůznější ornamenty. Hezky vypadají kombinace barevných pruhů na šedém podkladu. Zimní atmosféru vám připomenou tradiční sobi. Hodně nápadité je francouzské povlečení. Najdete u něj třeba ornamenty, geometrické tvary, abstrakce a mnohé jiné motivy. Upozornit můžeme i na květiny. Nadčasové jsou ale i pruhy, a to ve spoustě kontrastních barev.

Rozměry se různí

I tady se lze přesně přizpůsobit potřebám každého člověka. Pokud jste vyšší postavy, nejspíše se u tradičních variací setkáte s tím, že vám nebudou vyhovovat. Ideálním řešením pro standardní postel je povlečení 140×220 cm, dvojlůžka pro vyšší postavy už vyžadují povlečení 200×220 cm.

Bavlněné povlečení

A co materiály?

I tady se dá vybírat. Jak klasické, tak prodloužené povlečení se vyrábí z rozličných materiálů. Tradičně mnozí sází na bavlnu. Ta je příjemná na dotek a dokonale saje pot. Jinak jsou výbornou volbou i variace z mikroplyše. Jemnost vám doslova učaruje. Bát se zcela jistě nemusíte ani extra jemného saténu, jenž je schopen v letních měsících skvěle chladit a v zimě zahřeje. Ať už se vám líbí jakékoli atypické povlečení, jistě si vyberete to správné v eshopu Rodinné balení.cz.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *