Tipy na odstraňování etiket ze sklenic

sklenice

Kupujete často a rádi produkty ve sklenicích? Pak určitě dobře víte, že etikety, které jsou nalepené na sklenicích, drží, jako by byly přibité. Dostat je ze sklenic dolů není vůbec snadný úkol. Sklenice se přitom dají po spotřebování potravin ještě dobře využít. Například sklenice od okurek dobře poslouží k zavařování ovoce nebo marmelád. Ze sklenic můžete také vyrobit i pěkné svícny apod. recyklovat sklenice se rozhodně vyplatí. Šetříte tím také naši planetu. Jak tedy etikety odstraňovat?

Jak odstranit zbytky lepkavých skvrn?

Horká lázeň ani drhnutí nepomůže, vezměte si na pomoc raději olej a jedlou sodu. Tyto dvě ingredience má zpravidla každý doma. Vezměte na vědomí, že Zdravé sklenice jistě dobře poslouží i dál. Etiky lze přitom odstranit snadno a hravě.

sklenice

Foto: Pixabay

Olej smíchejte s jedlou sodou v poměru 1:1, vyrobte kašičku a nechte ji působit přes noc v místech, kde se ona lepkavá místa nacházejí. Druhý den pomocí abrazivní houbičky setřete všechny nánosy dolů. Etiketa, která se díky oleji dobře promastila a současně krásně zvlhla, půjde odstranit dobře. Lepidlo díky mastnotě přestalo fungovat, a tudíž i intenzivně lepit.

Místo oleje a jedlé sody můžete využít k odstranění etiket také obyčejný tuk. Zasažené místo tukem potřete a nechte ho několik hodin působit. Na odstranění etiket zabere rychle i technický benzín nebo alkohol. Vždy pak bude jen potřeba sklenice důkladně vymýt prostředkem na nádobí a proudem vody, aby nedošlo k případné kontaminaci potravin.

Na menší plochy použijte vlhčené ubrousky

Vlhčené ubrousky obsahují zpravidla alkohol, který lepidlo dobře rozpouští. Ubrousek proto rozložte a odstraňte s ním zbytky přilepených nečistot. Nakonec sklenice dejte do myčky a nechte je důkladně umýt. Ujistěte se, že na stěnách sklenic žádné stopy po lepidle již nezůstaly. Hotovo.

Zdroje informací: https://living.iprima.cz/odstranit-ze-sklenic-nalepky-i-s-lepidlem-je-narocna-prace-vezmete-si-na-pomoc-olej-nebo-alkohol-417227

https://www.prozeny.cz/clanek/jak-se-zbavit-prilepenych-etiket-ze-sklenic-a-jinych-obalu-28709

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.