Koberce v chalupě? Zateplí jednotlivé místnosti a dodají jim na útulnosti

Interiér

Připravujete svoji chalupu na zimu? Sklízíte venkovní posezení, uklízíte gril a snažíte se její interiér co nejvíce zútulnit, abyste dlouhé zimní večery trávili v teple a pohodlí? Zvažte, zda by vám nestálo za to, koupit si do chaty koberce. Mají totiž celou řadu výhod.

Zateplení a pohodlí na prvním místě

Teplé kvalitní koberce poskytnou vašim chodidlům pohodlí a pocit studených nohou již bude navždy minulostí. A to i v chalupě, kterou obýváte pouze přes víkend a musíte ji při každém příjezdu pořádně zahřát a vytopit. Koberce zkrátka fungují jako spolehlivé izolanty a interiér navíc i okamžitě zútulní.

Ochráníte nejenom dřevěnou podlahu před poškozením

Dalším důvodem, proč koupi koberce zvážit, je jejich ochranná funkce. Máte-li v chalupě dřevěné podlahy, které chcete ochránit před poškrábáním a dalším poškozením, pevné metrážové koberce jsou tím pravým. Jednoduše je natáhnete tam, kde je potřeba, i pod nábytek, a až bude nutné je vyčistit, použijte jednoduše vysavač.

Nepodceňujte bezpečnost

Zapomínat nesmíme ale ani na bezpečnost. Koberci snižujete riziko uklouznutí a případně i následného úrazu. Vychutnávejte si chůzi po měkkém povrchu a vědomí toho, že dbáte na své bezpečí. Ani po návratu zvenčí, kde je deštivo či padá sníh, se nemusíte bát pádů a odpadnou vám také starosti s neustálým vytíráním. Koberec pohltí vlhkost a kamínků a dalších nečistot zvenčí se pak stačí zbavit vysavačem.

Ať už svou chatu či chalupu obýváte pouze o víkendech nebo v ní trávíte třeba i Vánoce a většinu zimy, přítomnost koberců rozhodně zvažte, protože jsou nezbytnou součástí bytového zařízení. Fungují jako spolehlivé izolanty, jsou měkké a příjemné při každém došlapu, zútulní vám interiér, ochrání vaši podlahu, a navíc s jejich pomocí snížíte i riziko uklouznutí. Jaké motivy a provedení koberců si vyberete?

Náhledové foto: Shutterstock

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.