PVC podlaha

PVC podlaha pod drobnohledem: Co o ní možná nevíte

Uvažujete o nové podlaze? Máte doma staré linoleum a říkáte si, že už konečně chcete něco jiného, nového, inovativního? Proč ne? Alternativ existuje spousta. Moderní PVC podlahy ovšem stojí minimálně za zvážení. Lino dnes a v minulosti se nedá vůbec srovnávat. Moderní měkčený vinyl, tedy PVC současnosti, se dokáže vinylu v mnohém vyrovnat a v určitých aspektech tento povrch také předčí. Pojďme se tedy podívat na rozdíl mezi zmíněnými dvěma materiály a na přednosti lina.

Jaký je rozdíl mezi PVC a vinylem?

V podstatě úplně minimální. Jedná se z hlediska složení a konstrukce takřka o totožný materiál. PVC podlaha je fakticky syntetické linoleum, jež se prodává v rolích. Ve vinylových podlahách je navíc ještě skelné vlákno. Jak je známo, vinylové podlahy se prodávají v dílcích, nikoli v rolích. Samotný název vinylová podlaha se v minulosti stal tak trochu marketingovým trikem, jenž fungoval solidně. Přilákal spousty zájemců.

PVC podlaha

PVC podlaha: Zdroj obrázku eshop.superpodlaha.cz

Vydrží toho spoustu

Výhod linolea bychom našli spousty. V první řadě je zapotřebí jmenovat velmi dlouhou životnost. Počítat můžete s desítkami let. Pocitově jsou takovéto podlahy měkké a na dotek působí teple. Velkou předností je také tlumení kroků. Hluk je v tomto případě minimální. Hodí se klidně i do míst, kde je vysoká frekvence pohybu. Typické jsou kupříkladu kuchyně či chodby. Hodí se ale i do kanceláří a z hlediska přítomnosti lidí značně vytížených prostor.

PVC podlaha

PVC podlaha: Zdroj obrázku eshop.superpodlaha.cz

Unikátní dekory zaručeny

Moc hezké jsou především variace napodobující ořech, dub nebo mnohé jiné známé dřeviny. Rádi byste měli podlahu, která věrně napodobí parkety? Proč ne, linoleum to bez větších problémů zvládne. Podoba bude více než věrná. Moc hezké jsou ale také nejrůznější napodobeniny dlažby. Na první pohled ani nepoznáte, že se jedná o lino.

PVC podlaha: Zdroj náhledového obrázku eshop.superpodlaha.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Zdeňka Cetkovská Odpovědět

    Dobrý den,
    před kuchyňskou linku jsem si dala na podlahu (na lino) malý kobereček, který měl pogumovanou spodní část. Krátce na to jsem zjistila, že povrch lina změnil barvu , a to trvale. Není možné tu nahnědlou část pod koberečkem ničím vyčistit. Anebo znáte možnost vyčistění?
    Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *