Objevili jste pudink po záruce? Určitě jej nevyhazujte

Vanilkový pudink

Tipů či triků do domácnosti není nikdy dost, hlavně pokud nám zvládnou opravdu usnadnit práci a pomohou nám vyřešit běžné problémy jednoduše, rychle a hlavně levně. Typický je třeba takový prošlý vanilkový pudink. I ten si najde své další využití.

Pomůže vanilkový pudink na mytí oken?

Není jen úžasnou sladkou pochoutkou, ale zvládne vám usnadnit práci při mytí oken. Postačí jeden pudinkový prášek na 5 litrů vody. Potom už jen promíchejte a touhle řekněme směsí okna jednoduše umyjte. Tím pádem už není potřeba je leštit.

Posloužit vám při mytí oken dokáže i citronová šťáva, a tu nalijete do vody, kterou budete okna mýt. Šťáva zvládne účinně rozpustit odolné i velice odolné nečistoty.

Vanilkový pudink

Vanilkový pudink: Zdroj obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Co dokáže zubní pasta?

Asi jste to o ní netušili, ale tak jako dokáže vyčistit vaše zuby, zvládne i jiné povrchy. Třeba bílé gumové části tenisek. Zubní pastu naneste na starý zubní kartáček a vyčistěte tyhle části tenisek. Budou znovu jako nové.

Zubní pasta

Zubní pasta: Zdroj obrázku Pixabay.com

A co takhle zapáchající odpad?

Jestliže se šíří z vašeho odpadu nepříjemný zápach, je lepší místo chemických prostředků z obchodu použít obyčejný citron. Nasypte do odpadu strouhanou citronovou kůru a zalijete horkou vodou.

Citron

Citron: Zdroj obrázku Pixabay.com

Nevyhazujte staré punčochy

Udělalo se vám na punčoše očko? Neznamená to, že patří nutně do koše. Naopak je můžete dobře využít. Například při hledání drobností, které vám upadly na zem či do hustého koberce. Navlečte punčochu na trubku od vysavače a budete mít jistotu, že šperky nebo jiné drobnosti neskončí v kapse společně s nečistotami. Poslouží i při čištění porcelánu a skla. Případně při čištění zrcadla.

Vozit byste je měli i v autě. Jestli se vám roztrhne klínový řemen, punčochy poslouží jako taková první pomoc, než dorazíte k nejbližšímu servisu.

I se skvrnami si dokážete poradit

Objevila se vám na ubruse skvrna od špenátu? Žádný problém, dokáže si s tím poradit další zelenina, a to brambor. Skvrnu potřete rozkrojenou bramborou a potom vyperte jako obvykle.

Vanilkový pudink: Zdroj náhledového obrázku vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.