Dům

Proč zvolit dřevostavbu?

Pojem dřevostavba je v posledních letech hodně užívaným termínem všech magazínů o bydlení. Dozvíte se spoustu informací, třeba co je na dřevostavbě tak výjimečného. A proč si tedy moderní dřevostavbu vybrat?

Hlavní důvody proč vybírají?

Ten nejčastější důvod proč si lidé dřevostavbu vybírají, je hlavně ušetření nákladů spojených s provozem takového domu. Dřevostavby jsou totiž stavěny tak, aby byly nízkoenergetické, pasivní a v některých případech i aktivní. Mezi takovou další výhodu dřevostaveb patří i to, že jejich stavba netrvá dlouho. Montované dřevostavby se mohou stavět za jakéhokoliv počasí, takže na rozdíl od domů zděných odpadá ‚,vymrzání‘‘. I díky tomu se zvyšuje atraktivita těchto domů.

Dřevostavba jako dobrý skutek

Jestliže majitelé dřevostaveb dbají všech rad, co se týká efektivního užívání domu, dostanou odměnu. A to nejen odměnu v nízkých částkách za energie, ale bude to mít i příznivý dopad na zdraví obyvatel takového domu.  Díky tomu, že se dřevostavby staví z přírodních a také obnovitelných materiálů, nemusíte se bát třeba vlhkosti a tím pádem ani plísní, jako tomu bývá v panelových domech. Navíc díky rekuperační vzduchotechnice, jakožto zdroj neustálého přísunu čerstvé vzduchu, plísně prostě nemají v domě šanci. V neposlední řadě je dřevostavba šetrná i okolnímu životnímu prostředí, můžete si tak připsat malý dobrý skutek.

Podle čeho vybrat firmu?

Pokud jste se tedy pro dřevostavbu opravdu rozhodli, věnujte nějaký čas i výběru firmy. V případě, že nechcete dřevostavbu na klíč, ale máte svoji vlastní představu, měla by vám firma a její tým projektantů vypracovat projekt domu dle vašich představ a přání. Vhodné je poptat zhruba 3 firmy, klidně i více, a porovnávat nabídky. Určitě se nebojte ani zeptat na jakékoliv dotazy. Ovšem tím nejvíce relevantním zdrojem informací určité firmy budou samozřejmě osobní zkušenosti majitelů dřevostaveb.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *