Dřevostavba

Dřevostavba: Jak vybrat správnou firmu?

Zájem o nízkoenergetické dřevostavby a o dřevostavby na klíč stále více a více roste a s ním se zvyšuje i počet firem, které stavbu montovaných dřevěných domů nabízí.  Jakou firmu si však vybrat, abychom nelitovali? Mám pro vás pár zásad, na které se zaměřit, pokud si dřevostavbu nechcete postavit svépomoci, ale chcete si vybrat správnou firmu.

Reference, certifikáty a délka na trhu

V prvé řadě si zjistěte, jak dlouho daná firma na trhu funguje. Dále také jakou má historii. Není od věci se i podívat do obchodního rejstříku. Zjistěte také, kolik provedla firma realizací domů. Ideální je pokud firma provedla minimálně 10-20 domů. Nebojte se také zeptat na předložení certifikátů, které firma na výstavby dřevostaveb dostala.  Společnost vám může předložit certifikát o statickém posouzení, prokázaní požární bezpečnosti atd.  Firma by také měla prokázat, že splňuje zákonné požadavky pro výstavbu.  Při výběrů správné firmy, vám mohou pomoci také reference ostatních zákazníků, kterým už byla dřevostavba zhotovena.

Využívání materiálů a samotná konstrukce

Kvalita vašeho budoucího dřevěného domu se dá také odhadnout z toho, jaké materiály firma používá.  Od materiálu dřeva konstrukčního až po okna a dveře. Nechejte si i vystavit plán konstrukce domu, především obvodových stěn. Zjistěte, jakou mají tloušťku, jak je silná izolace. Jestli je tam parobrzda nebo parozábrana.  Důležité je i zjistit koeficient prostupu tepla stěn. Ideálně by měl být kolem 0,15W / m2 K u obvodových stěn nízkoenergetického domu.  Dalším parametrem je správné řešení akustiky, tedy neprůzvučnost kročejovou a zvukovou.

Montáže a testy

Neověřujte si jenom toho, kdo bude váš dům vyrábět. Zaměřte se i na ty kdo budou dům montovat. Montáž u dřevostavby je snad ještě důležitější než výroba stavebních dílů a konstrukce. Zjistěte si také, zda firma provádí test neprůvzdušnosti obálky budovy. Jde o to, jestli je firma schopna vám dát garanci na montáž.  Kvalitní firmy poskytují garanci nosnosti konstrukce až na 30 let.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

One Ping

  1. Pingback: Proč zvolit dřevostavbu? | Náš dům

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *