Zdivo

Trápí vás vlhkost zdiva?

Vlhkost zdiva, to je nejčastější problém majitelů nemovitostí.  I když je vzlínavá vlhkost přirozeným procesem, stavbám škodí. Dříve či později, tak dojde k tomu, že bude muset problém s vlhkostí vyřešit.

Příčina vlhkosti

Vzlínání vlhkosti zdiva není chybou toho, kdo dům stavěl, ani zedníků, jak se stále ještě někteří domnívají.  Naopak je to přirozený a fyzikální proces.  Dříve se k izolaci zdiva proti vlhkosti využívali nejrůznější prostředky své doby. Ty však dnes zcela nefungují a následkem je právě vzlínání vlhkosti do zdiva. Zdivo nasákne vodou z podloží, začnou se vyskytovat mapy na zdech a v nejhorším případě odpadávání omítky a vznik plísní. Ve výsledku však vlhkost nepoškozuje jen samotným dům, ale i nábytek, podlahy.  Vlhkost také zvyšuje riziko onemocnění obyvatel takového domu.

Odstranění vlhkosti zdiva

Odstraňováním vlhkosti se zabývají lidé už opravdu mnoho stovek let. Většina způsobu odstranění a především těch mechanických způsobů, však v sobě skrývá rizika, se kterými se musí počítat. Je třeba myslet na sousední stavby a plochy. Také na hluk, práce s chemickými látkami a v neposlední řadě i finance a obyvatele poškozených domů. Důležité je také mít na paměti, že je potřeba odstranit vlhkost v celém domě/ nemovitosti a nejen nadzemních částí.

Vysoušeče vlhkosti zdiva

Dnešní doba už nabízí řešení vlhkosti, které není tolik drastické vůči zdím, podlahám a obecně vůči celé stavbě. Jedná se o elektrická zařízení. Tato zařízení fungují na principu polarizace molekul vody díky generátorům magnetických pulzů. Tímto způsobem dojde ke stimulaci vlhkosti ve zdi a voda začne sestupovat ve směru podlaží stavby.  Tento způsob má také velkou výhodu v tom, že stavba je vysoušena jako celek až do konstrukcí a zároveň vše probíhá přirozenou cestou. Pokud se tedy rozhodnete, že s vlhkostí v domě začnete něco dělat, obraťte se na odborníky, kteří se nejprve zaměří na měření vlhkosti zdiva a poradí vám další postup.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *