Postel

Postele ze dřeva – proč jsou stále tak oblíbené?

Existuje spoustu druhů materiálu, ze kterých si můžete pořídit postel.  Od čalouněného nábytku přes extravagantní kovový nábytek až po klasický masivní nábytek. Dřevěné postele z masivu jsou u zákazníků stále velmi oblíbené. A proč tomu tak je?

Dřevěná postel – proč je nejlepší?

Masivní dřevo si i nadále drží svou nejvyšší příčku oblíbenosti. Zejména u těch, kteří si potrpí na kvalitě, dlouhé životnosti a prostě faktu, že v ložnici máte kus přírody.  Dřevěné postele také zaručují originalitu, jelikož žádný nábytek ze dřeva nebude úplně stejný. Každý kus totiž nevznikl sériově a každá kresba, struktura či vůně bude jiná než jakýkoliv jiný produkt. Samotné dřevo navíc postupem času mění svůj odstín barvy. Ze světlého na tmavý nebo naopak. Nebojte, je to zcela přirozený proces. Vaše dřevěná postel tak bude stále originální a navíc vám vydrží několik desítek let. Do pravého dřeva se tedy určitě vyplatí investovat.

Měkké dřevo

Určitě se ptáte, jaké dřevo ale vybrat? Nabídka dnešních výrobců je opravdu pestrá, takže si můžete vybrat odstín, jaký vás jen napadne.  Co se týká ceny, tak nejpřijatelnější cenu mají měkké typy dřeva.  Tento typ dřeva má vysokou pružnost, lehkost a větší množství suků, což dělá nábytek ještě originálnějším, ale někdy bývá dost opomíjený. Měkké dřevo je snadno opracovatelné, a proto je vhodné i k náročnějším designovým kouskům. Mezi měkké dřevo se řadí například borovice nebo smrk.

Tvrdé a pevné dřevo

Pokud chcete postel dřevěnou a pevnou volte tvrdá dřeva jako je bukové nebo dubové dřevo.  Neznamená to, že postel z borovice by byla méně kvalitní než z bukového, to určitě ne. Jen postel z buku či dubu bude bytelnějš. Bukové dřevo je typické svými jemnými kresbami a spousty odstíny od světlých barev až po ty tmavé. Dubové dřevo je tmavšího zbarvení a považuje se za luxusnější typ dřeva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *