Teplá podlaha

Teplá podlaha nejen do koupelny

Znáte ten pocit, když po horké koupeli vylezete z vany a došlápne na příjemně teplou zem?  Že ne? Pořiďte si vyhřívanou podlahu, kterou oceníte nejen vy, ale i vaše děti a zvýšíte si tak svůj komfort vašeho dosavadního bydlení.

Teplá podlaha

Teplou podlahu využijete především v koupelně, ale také třeba v dětském pokoji, kde si děti neustále hrají na zemi, nebo si můžete dát teplou podlahu i do kuchyně. Vyhřívanou podlahu tak určitě oceníte nejen v zimních měsících, ale i ve večerních hodinách například začátkem jara, kdy teploty večer ještě stále připomínají zimu. Tepelným zdrojem podlahy jsou tepelné rohože, umístěné pod podlahou.

Systém fungování teplé podlahy

O teplé podlaze do kuchyně či do jiných místností uvažujte nejlépe už při plánech stavby nebo před rekonstrukcí. Na druhou stranu samotná instalace tepelných rohoží není nijak náročná. Pokládka topných rohoží si vyžaduje pouze výšku 1,5 cm včetně dlažby nové, což je minimální konstrukční výška. Celý systém vytápění je regulován speciálními dotykovými termostaty, což vám zaručí jednak přehled nad výdaji za elektřinu a zároveň si vytápění spustíte jen tehdy, kdy budete chtít. Můžete si nastavit třeba týdenní program a v tomto programu přesně nastavit kde a jak dlouho se má podlaha vytápět. Dál se nemusíte starat vůbec o nic.  Systém teplé plovoucí podlahy i podlah v koupelnách je bez údržby.

Výhody navíc

 Děti po koupeli ve vaně jsou schopné po sobě zanechat pořádnou spoušť. Pokud si však teplé podlahové krytiny necháte nainstalovat do koupelny, nebude hrozit riziko uklouznutí na mokré podlaze. Topné rohože pod podlahou totiž zaručí rychlé schnutí podlahy a nedojde tak k žádné nehodě. Tato funkce může být též výhodná v koupelnách seniorů, u kterých také může dojít k uklouznutí na mokré dlažbě. Další výhodou je, že teplé podlahy mohou vyřešit problém v místnostech, kde nezbývá prostor pro radiátor.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

One Ping

  1. Pingback: Trendy a podlahové krytiny díl I. | Náš dům

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *