Kuchyň

Kompaktní desky do bytu

Kompaktní desky se nejčastěji používají jako kuchyňské pracovní desky, stoly nebo koupelnový nábytek či obklady.  Jejich hlavní výhodou je příznivá cena, široká nabídka jak zpracování, tak dekorů. A díky neustálému vylepšování výroby, je schopen tento materiál zaručit i vysokou odolnost, kvalitu a nenáročnou údržbu.

Mnoho dekorů

Výběr z mnoha dekorů je asi ta největší přednost kompaktní desek. Vývoj šel navíc tak dopředu, že na první pohled nepoznáte, zda se jedná o dřevo, kámen, beton nebo kompaktní desku.  Dekor si pak může vybírat, tak aby přesně seděl do vašeho interiéru, tedy na míru.  Vyrobit se dají i vlastní vzory, které si vymyslíte nebo můžete zvolit třeba vlastní fotografie. Povrch se doporučuje čistit klasickými saponáty a vodou. Kompakt navíc nepodporuje mikrobiální růst, je tedy naprosto vhodný pro styk s potravinami.

Kompaktní desky a jejich další využití

Kvalitní kompaktní desky jsou stabilní, odolné vůči poškození a také samonosné. Co se týká tloušťky těchto desek, může být od 2 do 20 mm. Nejčastěji se však využívá tloušťka 10-12 mm. Desky jsou dekorativně oboustranné s bílým nebo černým jádrem. Hrany desek si pak můžete nechat nařezat do jakýchkoliv tvarů. Jelikož kompaktní desky velmi dobře odolávají vlhkosti, dají se také použít nejen v podobě kuchyňské desky, ale i jako obklady stěn v koupelnách.

A co kvalita?

Ohledně kvality platí takové pravidlo, že čím hustší materiál, tím větší odolnost vůči nejrůznějším nehodám. Pokud tedy chcete opravdu kvalitní materiál, požadujte certifikované značky, které vyhovují všem normám. Desky by měly být odolné vůči skvrnám určitých látek, jako je například káva, čaj, alkohol, mléko atd.  Další odolností, je odolnost proti povětrnostním vlivům a slunečnímu záření. Kompaktní desky se tedy dají využít i venku, třeba při stavbě přístřešků, altánů na zahradě nebo i nábytek a zábradlí. Využití je opravdu pestré.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

K pohodovému bydlení nepotřebujete luxus. Stačí být jen spokojený. Třeba s málem. Zajímavosti z této oblasti vám ráda představím.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *