Proč nevyhazovat síťku ze zakoupeného ovoce? Poslouží vám k dalšímu využití v kuchyni i koupelně

síťka

Ať už se snažíte nakupovat v obchodech do opakovaně použitelných sáčků, není vám lhostejný přístup k životnímu prostředí, tak zkrátka některé potraviny, jako jsou citrusy, brambory či cibule, jsou stále často prodávány v plastové síťce. Tu můžete doma využít, a to nejen v kuchyni, ale i koupelně. Proč ji tedy nevyhazovat?

I když se na první pohled plastová síťka jeví neekologicky, není to tak úplně pravda. Síťku můžete doma využít, je totiž praktická. A to nejen při nákupu, neboť poskytuje potravinám prodyšnost a vám možnost prohlédnout si dobře její obsah. Ale kromě tohoto účelu lze síťované sáčky použít doma k dalšímu účelu. K čemu všemu vám poslouží?

Účinná drátěnka na nádobí

Připálený hrnec se občas může přihodit každému. V takovém případě nepomůže myčka. Připáleninu je třeba náležitě odstranit, a to lze jedině ručně. Osvědčenou pomůckou je doma vyrobená drátěnka právě ze síťovaných sáčků. Do jedné síťky vložte další síťky a pevně zavažte. Vznikne vám drátěná houbička, se kterou připáleninu snadno a rychle odstraníte.

Odstranění drobných nečistot

Je známo, že ve slupce zeleniny je spousta vitamínů, minerálů a zdraví prospěšných látek, které mnohdy zbytečně odstraňujeme. Tímto jsme pak ochuzeni o důležité látky. Zapomeňte na škrabku, která zbaví zeleninu slupky. Použijte síťku z potravin. Jedná se o skvělou a účinnou vychytávku. Síťku jednoduše zmáčkněte do hrsti a takto s ní snadno očistěte mrkev, brambory apod. Je totiž přesně tak drsná, že odstraní jen drobné nečistoty z povrchu.

pomelo

Foto: autor Kateřina Lulková

Využití v koupelně

Síťku z ovoce či zeleniny můžete použít v koupelně. Jen ji stačí jednoduše zavěsit, kdy vám poslouží na ukládání tuhého mýdla či jiných prostředků.

Stejně tak ji lze využít v koupelně k dočištění spár, vodovodní baterie i umyvadla. Po kartáči vezměte síťovanou houbičku, po které nikde nezůstanou stopy mýdla, vody či známky vodního kamene.

Zdroj: ireceptar.cz, mestozen.cz

Náhledové foto: autor Kateřina Lulková