Proč musíme chránit včely? Protože je med tak zdravý!

med

Med patří od nepaměti mezi látky považované za všeléky, někteří mu proto neřeknou jinak, než tekuté zlato. Med posiluje nejen naši imunitu, ale spolehlivě pomůže při bolestech v krku, nachlazení, anebo oživí naše unavené vlasy. Co všechno med dokáže?

Med a jeho význam

Kvalitní med bez éček a dalších příměsí, zvláště ten přímo od včelaře, dokáže skutečné zázraky. Pokud si na lžíci nalijeme každý den med, zbavíme se chmur i neklidného spánku. Med totiž po požití uvolňuje napětí a pomáhá produkovat i hormon melatonin, neboli spánkový hormon. Aby se vám lépe usínalo, postačí si dát před spaním jednu lžíci medu. Med můžete zamíchat před spaním i do slabého čaje, kde se rychle rozpustí. Váš spánek bude potom díky pravidelnému užívání medu o to silnější a zdravější.

med

Foto: Pixabay

Posílení imunity

Pokud vás netrápí zrovna noční můry a nemáte potíže s usínáním, zvolte med pro posílení vaší imunity. Jedna lžička medu se stroužkem oloupaného česneku dokáže také opravdové zázraky. Výtažek z medu a česneku podávejte každý den, vždy v určitou pravidelnou hodinu před spaním.

Spalování tuků díky medu

Mohlo by se zdát, že po denním užívání medu přiberete na váze. Opak je pravdou! Med, který smícháte se skořicí je ideální i pro dietáře. Nejen, že báječně chutná, ale navíc pomáhá se spalováním tuků a chrání jaterní buňky před poškozením. Pravidelná konzumace medu, pohyb a správné spalování může přispět ke zdravějšímu stylu života. Myslete na to a nebraňte se mu ani vy!

Zdroje informací: https://www.dumazahrada.cz/clanek/lzicka-medu-pred-usnutim-a-jste-zdravi-20230110.html

https://asklepionkamyk.cz/vitaminy/med-je-to-prave-pro-vase-zdravi-proc.html

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.