Proč je zázvor tak zdravý? Důvodů je hned několik

zázvor

Zázvor lékařský je považován za rostlinu, která dokáže naše tělo zásobit celou řadou prospěšných látek. Její oddenek je využíván přímo při přípravě čaje, stejně jako je zdrojem koření, které lze využít i pro přípravu dalších pokrmů. V čem především ale spočívá jeho pozitivní vliv na naše zdraví?

Zázvor a zdraví

Zázvor patří mezi skutečné zázraky přírody, pomáhá nám nejen při nachlazení, ale i při odstraňování škodlivých látek z těla. Hlavní složkou zázvoru je tzv. gingerol, který pomáhá v boji proti zánětlivým stavům v našem těle. Díky jeho léčivým schopnostem dokážete opravdu hodně. Zázvor pomáhá například i v době, kdy je naše tělo oslabené. Díky vitamínům, které obsahuje, posiluje také imunitu ve vašem těle, které se lépe brání nachlazení a dalším chorobám.

zázvor

Foto: Pixabay

Kde se skrývá kouzlo zázvoru?

Oddenek zázvoru nejen příjemně voní, ale i trochu pálí. Palčivá chuť zázvoru, která se spojí s chutí medu, tvoří dokonalou dvojici. Na posílení imunity je proto pití horkého zázvorového čaje to nejlepší. Oblíbený je také zázvor kandovaný nebo zázvor ve formě sirupu.

Díky zázvoru, který dostanete do svého těla, bude také vaše zažívání výrazně lepší. Zázvor totiž pomáhá nejen při nadýmavosti, ale i ve chvíli, kdy je vám po jídle prostě těžko. Při jeho pravidelném užívání zázvoru v menších dávkách docílíte i snížení hladiny cukru v krvi. V zázvoru dále nalezneme také vitamín B6, hořčík, fosfor, zinek, riboflavin a některé další potřebné látky.

Zázvor je zkrátka dobré mít vždy po ruce a pravidelně tělu dopřávat vše, co nabízí.

Zdroje informací: https://www.lekarna.cz/clanek/zazvor-zazrak-z-prirody/

https://www.zdravizone.cz/11-ucinku-zazvoru-na-nase-zdravi-negativni-ucinky

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC7019938/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.