7 tipů, proč hromadit zavařovací sklenice

Zavařeniny

Běžně se v domácnostech vyráběly zavařeniny, které se mohou konzumovat po celý rok. Kromě jiného šlo o uchování úrody. Ovšem sklenice můžete využít i jinými způsoby. Pokaždé když si koupíte džem, tatarku, majonézu nebo jiné potraviny v zavařovačce, sklenici vymyjte a uchovejte.

Využijte sklenice na tvorbu letního pití

Pokud rádi pijete z neobvyklých sklenic, budete zbožňovat pití ze zavařovacích sklenic. Existují i speciální sklenice, které mají široké, mohutné tělo, které je ideální pro uchování koktejlu s větším kouskem ledu, a dodávají se s vlastními podtácky. Je to prostě ideální sklenička na koktejly na výlet, úžasná nádoba na víno na terasu a elegantní malá nádoba na jídlo na cestách.

Jsou ideální pro odložení nouzových koktejlů

Nikdy není na škodu mít kolem sebe nouzový koktejl, zejména v případě, že ethanol je vaše oblíbená preferující látka. Někdy na koktejl v době, kdy se blíží páteční večer, zapomeneme, ale když ho potřebujeme, máme ho neustále na mysli. Nic nepotlačí emociální krizi tak jako koktejl, ale vytvořit koktejl uprostřed krize není lehké.

Uskladnění
Foto: Pixabay

Mít pár koktejlů připravených k pití v malých džbáncích je ve své podstatě skvělý nápad. Nejlépe fungují koktejly s vysokým obsahem alkoholu, protože ty s džusem nebo s vodou mohou zmrznout, takže se držte klasiky. Připravte koktejl, jak byste to zpravidla dělali, zřeďte ho, nalijte do sklenice a vložte ho do chladničky.

Hodí se i k dochucování tekutin….

Když už mluvíme o nápojích, budete moci využít skoro prázdnou zavařovačku k ochucení nějakého nápoje, abyste svůj nápoj obohatili. Do sklenice přidejte deci a půl své oblíbené slivovice, protřepejte, a následně tekutinu se svůdným nádechem přeceďte přes jemné síto. Pijte ji jako jakýkoli jiný ovocný alkohol, ale míchejte ji se sodou.

Jsou z nich úžasné kelímky na jogurt

Téměř prázdné kelímky na zavařeniny jsou neuvěřitelné skleničky na jogurt s ovocem na dně. Naberte svůj oblíbený jogurt (nebo zmrzlinu), nejlépe na polévkovou lžíci a pak se pusťte do kroužení po stěnách sklenice, aby se vše promíchalo. Nepotřebujete jíst jogurt právě teď? Zašroubujte víčko a zabalte si ho do krabičky na svačinu.

Na co dalšího se dají použít?

  •       Na míchaná vejce
  •       Pro emulgující salátové dresinky
  •       Ke skladování potravin
  •       A další…

Zdroje info: ireceptar.cz, lifehacker.com

Náhledové foto: Pixabay