Ochranné pomůcky

Pracovní pomůcky – ani doma je nepodceňujte

Je zcela jasné, že profesionálové a řemeslníci musí při svých činnostech využívat ochranu a je to samozřejmě i povinné a dané zákonem nebo vyhláškou. Jiné je to v domácím prostředí, kde dochází velmi často k podceňování ochrany. Domácí kutilové často nepoužívají pracovní ochranné pomůcky, což může mít fatální následky v podobě úrazu. Dbejte tedy na ochranu svého zdraví i doma a investujte do těch správných ochranných pomůcek. Které to vlastně jsou?

Mezi ochranné pracovní pomůcky patří rukavice, boty, brýle a pracovní oděv.

Ochranné pomůcky

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Základem je kvalitní pracovní oděv

Hlavní ochrannou pomůckou je kvalitní pracovní oděv, ve kterém se dobře cítíte, a perfektně vám padne. V dnešních nabídkách jsou pracovní oděvy v mnoha variantách, od klasických „modráků“, které jsou provedeny v základním stylu, až po velmi šikovné „montérky“, které obsahují mnoho kapes. Každé odvětví řemesel má své zvláštní pracovní oděvy. Vhodný pracovní oděv se najde pro každé zaměstnání a to platí i pro pracovní činnosti v domácnosti. Pracovní oděv Vám ochraňuje trup před nečistotami, ale také v neposlední řadě před drobnějšími poraněními.

Pracovní oblek

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Rukavice jsou potřebné

Pokud doma rádi stále něco kutíte a používáte k tomu hlavně své ruce je velmi vhodné a potřebné si tyto končetiny ochraňovat. K tomu Vám nejlépe poslouží pracovní rukavice, kterých je v nabídkách nespočet, od rukavic z gumy až po rukavice plátěné a kombinované. Rukavice antivibrační určitě velmi oceníte při práci se sbíječkou, motorovou pilou nebo vrtačkou. Vzhledem k tomu, že při vykonávání pracovní činnosti se využívají hlavně ruce, patří pracovní rukavice k základním potřebám každého domácího kutila nebo profesionála.

Pracovní rukavice

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Boty do roboty

Pokud pracujete v náročném terénu, je velmi důležité mít pracovní boty. Boty by měli být velmi pevné, ale zároveň i pohodlné. Některý druh bot je nutné nejdříve rozchodit. Mezi tyto boty patří hlavně boty kožené, teprve pak si sednou perfektně na Vaší noze. Nejprve si svou novou pracovní obuv pořádně vyzkoušejte, protože každá nerovnost nebo nepohodlnost Vám práci určitě nezpříjemní. Na zahrádku Vám určitě vystačí jednoduché otevřené polobotky, ale na stavbách ve stižených pracovních podmínkách budete potřebovat uzavřené a zpevněné pracovní boty.

Pracovní boty

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Ochraňujte si své oči

Je třeba si při jakékoli práci dávat pozor na své oči, které jsou velmi zranitelné. V některých případech Vám postačí obyčejné sluneční brýle, jinde už musíte mít ochranné brýle profesionálního provedení (svařování, práce s pilou nebo s křovinořezem). Při práci s chemikáliemi a nebezpečnými látkami je ochrana očí na prvním místě.

Ochrana zraku

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Vaše uši potřebují také ochranu

Pokud pracujete v hlučném prostředí, tak si i Vaše uši zaslouží ochranu. Nadměrný hluk může mít za následek postupné ztrácení sluchu a zdravotní potíže. Pro ochranu sluchu slouží jednoduché ušní špunty a vatičky, ale samozřejmě také rozměrné a ne moc pohodlné sluchadla.

Ochrana uší

Zdroj obrázku: tomiscz.cz

Zdroj náhledového obrázku: tomiscz.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *