Přikrývky

Přikrývka šitá do vaší postele, jaká je ta pravá?

Peří, vlna, nebo umělé vlákno?

Také oceníte po celodenním shonu odpočinek a kvalitní spánek? Aby bylo pohodlí ve Vaší posteli zajištěno, nestačí mít pouze příjemné ložní prádlo, ale velice důležité je i správný výběr přikrývky.  Vhodná přikrývka může dopomoci ke kvalitnímu spánku, který je pro lidský organismus nezbytný.

Tápete, jaký materiál zvolit? Pojďte se inspirovat, rádi vám poradíme. Přikrývky

Zdroj obrázku: stella-ateliers.cz

Přikrývky z dutého vlákna

Nejvíce oblíbené jsou prošívané přikrývky z dutého vlákna, neboť mají spoustu výhod. Jejich největší výhodou je bezesporu snadná údržba. Lze je prát v pračce a sušit v sušičce.  Jsou velmi dobrýmstillus izolátorem, neboť v sobě dokáží udržet nehybný vzduch, který nás pak velmi dobře ohřeje. Při výběru je velmi důležité zvolit správnou hřejivost dle libosti zákazníka. Pro zákazníka je také důležitá jejich dlouhá životnost, prodyšnost, lehkost a jemnost.

Nabízí se přikrývky pro letní období – chladivé, pro celoroční použití a přímo i pro zimní období – extra hřejivé.  U každé hřejivosti se také nabízí antialergická úprava.

Vyznáváte-li přírodní styl, pak bude nejlepší volbou péřová či vlněná přikrývka. Pokud si vybavíte velké, těžké duchny u babičky, pak věřte, že s těmi dnešními mají společné pouze hřejivost a přírodní materiál.

Zdroj obrázku: stella-ateliers.cz

Péřové přikrývkystella

Péřové přikrývky jsou plněny kvalitním husím ručně draným peřím. Peří se označuje za nejjemnější a nejhřejivější přírodní materiál. Pohlcuje vlhkost a odvádí ji od těla, tuto schopnost bohužel umělá vlákna postrádají. Péřové přikrývky jsou vzdušné, lehké a vydrží i řadu let. Snadno získávají svůj tvar a objem, skvěle se tak přizpůsobí lidskému tělu. Péřové přikrývky lze prát v pračce, aniž by se změnila jejich vlastnost. Z tohoto důvodu se dnes lidé opět vrací k péřovým přikrývkám. Péřové přikrývky jsou nabízeny až s třemi různými teplotními body.

 

Zdroj obrázku: stella-ateliers.cz

Přikrývky z ovčí vlny

Ovčí vlna má vynikající termoregulační schopnosti. V létě je prodyšná a v zimě výborně zahřeje. Dokáže absorbovat lidský pot a následně jej odpařit, udržuje tělo v suchém teple a lépe tak udržuje tělesnou teplotu. Přikrývky obsahují lanolin, woolmexkterý vlnu chrání před bakteriemi a má samočisticí účinky.  Na lidský organismus působí antialergicky, je vhodná i v případě předcházení alergiím. Přikrývky z ovčí vlny se doporučují také lidem, kteří trpí různými nemocemi a obtížemi.

Přikrývky vyrobené ze 100 % přírodní ovčí vlny je možno čistit pouze chemicky – tetrachlóretanem. Pokud však hledáte snadnější údržbu, můžete zvolit přikrývku, která je vyrobena podílem 50 % ovčí vlnou a 50 % polyesterovým termovláknem. Tuto přikrývku lze prát v pračce na 40 °C.

Při výběru nové přikrývky bychom také neměli opomenout výběr nového povlečení!

Zdroj obrázku: stella-ateliers.cz

Zdroj náhledového obrázku: stella-ateliers.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *