Používáte ho také? Nejjednodušší způsob čištění mastnoty z vaření

Uklízení mastnoty

Jistě, pár jedinců objeví hloubkový úklid za uspokojující, ale i pro ně může být likvidace oleje z vaření výzvou – zejména v kuchyních bez ventilátoru (digestoře). Bohužel i s ventilátory se kuličky oleje promění v lepivý film, který se může časem vytvořit a ztuhnout na deskách, přístrojích a zdech.

Jak vyčistit kuchyňský tuk

Kuchyňský olej se může na skříňkách, deskách nebo zdech objevit jako všechny ostatní nečistoty, ale poté, co se s ním pokusíte vypořádat pomocí typické metody čištění kuchyně – za pomocí běžného čisticího prostředku a utěrky, hadříku nebo papírové utěrky – si všimnete, že se nic neděje.

Čistěte povrchy běžným způsobem

Chcete-li získat lepší představu o míře nepořádku, se kterým se potýkáte, začněte tím, že povrchy v kuchyni rychle otřete. Jde o to, abyste se zbavili snadno odstranitelných skvrn a stříkanců.

Zhodnoťte nepořádek

Nyní, když už jednoduše víte, kde jsou olejové skvrny nejhorší, vyberte si oblast, na které budete pracovat, a nachystejte si základní zásoby. Například v případě, že máte dřevěné skříňky, mramorové desky, lakované zdi a sporák z nerezové oceli, nemůžete je (bezpečně) vyčistit všechny stejně, takže si udělejte čas na to, abyste podobným způsobem obměňovali své zásoby podle povrchu.

Pusťte se do práce

V závislosti na povrchu, který čistíte, a jeho oblasti v kuchyni vám pomůže, když budete mít k dispozici různé čisticí nástroje a pomůcky. Mluvíme o věcech, jako jsou čisté hadry/utěrky, ubrousky, drátěnky, čisté zubní kartáčky, vatové tampony, špejle. Kromě toho budete potřebovat několik čisticích prostředků do zásoby. Jakmile budete mít vše, co potřebujete, pusťte se do práce. Opláchnutí nebo otření povrchů teplou nebo horkou vodou během čištění může pomoci uvolnit olej.

Úklidové prostředky a předměty pro likvidaci mastnoty z vaření

Mastnota
Foto: Pexels

Zvykli jsme si očekávat, že úklidové prostředky udělají práci za nás a nepořádek zázračně zmizí. Šokující je, že při nakládání s kuchyňským olejem tomu tak často není. Vzhledem k tomu, že speciální přípravky – odmašťovače, mohou stát hodně peněz, budou někteří zkoušet vlastní výrobu.

  • Odmašťovací sprej z bílého octa, sody a kastilského mýdla
  • Sprej z kyseliny citronové: Smíchejte 2 polévkové lžíce citronové kyseliny s 1 sklenicí horké vody v prázdné (čisté) láhvi na postřik. Protřepejte, dokud se prášek nerozpustí.
  • Čištění skvrn: Smíchejte sůl a bílý ocet, dokud se nevytvoří pasta, a poté jemným hadříkem nebo zubním kartáčkem skvrnu jemně vydrhněte.

Zdroje info: lifehacker.com, sconto.cz

Náhledové foto: Pixabay