Proč jsou moderní dřevostavby v dnešní době tak oblíbené?

Dřevostavba

Pokud jste někdy uvažovali o stavbě vlastní nemovitosti, minimálně tam jste se setkali s pojmem dřevostavba. Jistě došlo i k porovnávání. Stavět z cihel a ytongu nebo zvolit výstavbu moderní dřevostavby? V dnešní době hrají prim ekologicky prosperující stavby, pasivní domy ale také ty, jež jsou vystaveny rychle a za dobré peníze. Proto si řekneme, proč jsou právě dřevostavby v dnešní době tak oblíbené.

Na stavbě

Na rozdíl od stavby zděného domu se při dřevostavbě nepotřebuje žádná voda. Výroba jednotlivých segmentů se dováží přímo z hal, kde se z velké části vyhotovuje až do konečné fáze. Na pozemku se během několika dnů jednotlivé díly sestaví do podoby domu. Vše funguje jako skládačka. Prostor stavby je o dost čistější, klidnější i přehlednější. Vzniká také mnohem méně stavebního odpadu. Stavba je ve srovnání se zděným domem suchá a tichá. Jen několik metrů od ní často netušíte, že se něco v okolí staví. Když přijdou na řadu dokončovací práce, ty už tak rychlé ve všech případech být nemusí. Avšak probíhají už v hotovém, uzavřeném domě.

Dřevostavba

Foto: easyhomes.cz

Bydlení

Ihned po svém dokončení je každá dřevostavba ihned obyvatelná. Je předána ve stavu 100% připravenosti pro každodenní pohodlné užívání. Na první pohled ji od zděného domu vlastně nerozeznáte. Má mnoho dalších výhod. Dá se rychle vytopit. Často je možnost použít vestavěnou rekuperaci vzduchu. Ten se tak během dne několikrát vymění za čerstvý. Díky rekuperaci větráte i bez otevření oken. Neuteče vám tedy žádné teplo tak zvaně „pánu bohu do oken“. Ptáte se, jestli dřevostavba vrže? Ne. Dříve, než moderní dřevostavby prošly mnohaletým technologickým vývojem, to byla jedna z nepříjemností, jež se těchto typech domů hojně vyskytovaly. Dnes už se vrzání ani žádných jiných zvuků bát nemusíte.

Vybírejte správně

Jistě si v tuhle chvíli pokládáte spoustu otázek, na které jsme vám neodpověděli. Všechno, co potřebujete vědět, se dozvíte přímo u zkušených výrobců Plzeňských dřevostaveb, z firmy Easy Homes s.r.o. Společnost má mnohaleté zkušenosti, jenom samé pozitivní recenze a k tomu jako bonus vzorové moderní dřevostavby, které si můžete osahat a okouknout, než se rozhodnete pro vlastní kup. Oblíbíte si dřevostavbu i vy?

Náhledové foto: easyhomes.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.