Než půjdete ven, musíte do mrazáku vložit minci

Pětikoruna v mrazáku

Lidé na západě to dělají pořád, jinak by se jim to hrozně vymstilo. Každý věří určitým pověrám, a proto máte návyky, které provádíte před odchodem z domu. Ty zahrnují zavírání oken, vytahování přístrojů ze zásuvek, stejně jako další bezpečnostní opatření, která mohou nabídnout pomoc zabezpečit náš majetek. Na co byste neměli zapomenout?

Zabezpečení vody, plynu a elektřiny

Pravděpodobně to neděláte ani před odjezdem na víkend na chalupu, ale měli byste to udělat, jakmile pojedete pryč na delší dobu. Vypněte jističe na přístrojích, u kterých to budete moci udělat – což znamená lednici, chladič a alarm. Uzavřete přívod plynu do domu, odpojte přístroje ze sítě a uzavřete přívod vody. Tím omezíte nebezpečí spojené s vyhořením nebo zaplavením. Při dalším kroku byste také neměli zapomenout na žaluzie, které by neměli být stále zcela zatažené – v případě, že vaše domácnost vypadá neobydleně a je ponechána po mnoho dní, může to přilákat zloděje.

Pomocí mince hlídejte mrazák

Pravděpodobně necháte zapnutý chladicí box. Ale skutečně i zde můžete dojít k poruše. Chcete-li ji odhalit co nejdříve, než se vrátíte, zkuste základní trik s mincí. V případě, že budete delší dobu nepřítomni, může dojít k výpadku proudu, chladnička rozmrazí potraviny a poté opět ztuhne, když se elektřina znovu zapne. Po návratu nebudete vědět, že k výpadku došlo nebo jak dlouho trval. V takovém případě můžete bez námahy skončit s potravinami plnými škodlivých bakterií, nehledě na strukturu masa.

Věci v mrazáku
Foto: Pixabay

Připravte si nádobu a minci

Zajištění je základní a zabere vám minutu času. A za klidný pocit v duši to stojí. Připravte si nádobu s vodou a minci. Nádobu vložte do chladničky a nechte vodu ztuhnout. V tu chvíli na ni položte minci. Hrnek s mincí uchovávejte v mrazáku po dobu trvání vaší nepřítomnosti. Jakmile se vrátíte domů, mince by měla být stále na svém místě – na hrnku. Pokud je dole, znamená to, že se elektřina během vaší nepřítomnosti byla vypnutá. V takovém případě byste neměli konzumovat jídlo odložené v chladničce, protože by se pravděpodobně zkazilo.

Zdroje info: aazdravé.cz, bydlenisnu.cz

Náhledové foto: Pixabay