Trampolína jako vánoční dárek. Jak jí vybrat?

trampolína

Trampolína, na které se mohou vyřádit nejen děti, ale i dospělí, může být pěkným dárkem třeba k narozeninám, ale i jako rodinný dar pod stromeček na Vánoce. Pro její výběr platí pravidla, která se vyplatí dodržovat kvůli funkčnosti i bezpečnosti uživatelů.

Velikost a nosnost

Před koupí se vždy ujistěte, že máte na trampolínu dostatek místa. Trampolína potřebuje kolem sebe dostatečný prostor. Z bezpečnostních důvodů by měla mít kolem sebe ze všech stran alespoň jeden metr místa.

Při rozhodování, kterou trampolínu vybrat, bude záležet ze všeho nejvíc na její nosnosti. S dětmi si tak rádi občas poskočí i rodiče nebo dokonce fit prarodiče. Trampolíny, které se vyrábí v různých průměrech, charakterizují výrobci trampolín hlavně podle nosnosti a minimálního věku uživatelů. Nejmenší trampolína, která se vejde i do bytu, je určená již pro zdatná batolata (jsou často opatřeny navíc i pomocným madlem).

Už pro předškolní či menší školní děti by měla mít trampolína průměr něco kolem tří metrů. Pro dospělé je pak nutné pořídit trampolínu minimálně ještě o jeden metr větší.

trampolína

Foto: Pixabay

Zaostřeno na bezpečnost

Důležitou součástí bezpečné trampolíny je i síť, která chrání dítě před pádem. Jedním z nejvíce rizikových prvků trampolín jsou pružiny. Může totiž dojít k zachycení končetiny mezi pružinami, které může skončit zvrtnutím nohy nebo ošklivou zlomeninou.

Výhodnější jsou proto trampolíny, které nemají pružiny. Další možností jsou trampolíny s vnitřní ochrannou sítí, tj. takovou, která je umístěna před pružinami.

K trampolíně neodmyslitelně patří i další doplňkové prvky. I v nepříznivém počasí je nutné udržet trampolínu v čistotě, vybírejte proto kromě trampolíny i její ochranné příslušenství. Do nepohody se může hodit třeba plachta, která ochrání trampolínu před deštěm či sychravým počasím.

Zdroje informací: https://www.marimex.cz/jak-vybrat-trampolinu/

https://www.chytryvyber.cz/nejlepsi-trampoliny/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.