Trendy v bydlení pro zimu 2022 pro milovníku luxusu i pohodlí

Chcete si přizpůsobit bydlení podle aktuálních trendů? Nechte se inspirovat tím, co je zrovna v kurzu a zjistěte, jaké prvky vybírat pro doladění interiéru podle zimních trendů pro rok 2022.

Zemité odstíny a přírodní materiály

Letošní rok je ve znamení přirozenosti a jakési umírněnosti. Nečekejte velkou extravaganci, ale naopak mírnou eleganci s jasným útulným pocitem. Do interiéru vybírejte zemité barvy, jako jsou například tmavší odstíny zelené, hnědá, tmavá oranžová nebo různé intenzity béžové pro doladění. To celé doplňte přírodními materiály, kdy jasně vévodí především dřevo. Nezapomínejte na detaily v podobě dekorativních polštářků, nebo třeba výběru krásných rámečků na obrázky, které budou lemovány právě dřevěným dekorem a podobně. Tento základ následně jednoduše doplníte o vánoční výzdobu v podobě jmelí, chvojí nebo adventního věnce vyrobeného z větví jehličnatých stromů.

Syté barvy a luxusní materiály

Aktuální trendy pro zimu nabídnou něco i milovníkům luxusně působících interiéru. Pokud se chcete ponořit do pocitu luxusu a elegance, volte tlumené hluboké barvy v šedých či modrých odstínech. K tomu přidejte i trochu třpytivých prvků a výrobky z kovů či mosazi. I u bytového textilu se občas může mihnout zlatá či stříbrná nitka pro doladění celkového efektu.

Foto: Pixabay

Kdo se nebojí barev, může experimentovat

Třetím druhy trendů v bydlení pro zimu je tématika exotiky. Zde najdete pořádnou škálu různých barev, které jsou hravé a veselé. Tento styl vám sedne hlavně v případě, kdy se považujete za silné osobnosti a máte vyhraněný pohled na to, co se vám líbí. Z barev stojí v popředí odstíny tyrkysové, svěží zelené nebo i fialové. To celé můžete doladit květinovými vzory. Při výběru těchto prvků si však dejte pozor, ať to celé nepřeženete. Kontrastní kombinace plné barev vyžadují cit pro detail i schopnost poznat, čeho už je příliš.

Zdroj: https://www.tyden.cz/rubriky/relax/svety-bydleni-trendy-pro-podzim-a-zimu-2022_558889.html a https://www.living.cz/t/trendy-v-bydleni-pro-rok-2022/

Náhledové foto: Pixabay