Netradiční využití bobkového listu v domácnosti

bobkový list

Bobkový list, který vždy tak spolehlivě rozezní chutě domácích omáček i polévek, má kromě vaření i jiné využití. Kromě toho, že jej staří Římané používali již ve starověku na věnce (bobkový list je vlastně onen slavný vavřínový věnec), by vám babky kořenářky jistě rády pověděly, na co všechno se dá bobkový list využít.

Bobkový list proti zápachu

Bobkový list s lehkou vůní připomínající citrusy vás může díky ní zbavit třeba nepříjemných pachů. Již naše prababičky si jej často dávaly do bot. K odstranění zápachu z bot postačí bohatě hrst bobkových listů. Ty nechte působit na vložkách svých bot nejlépe celou noc. Boty budou vonět opět novotou a po zápachu nebude ani památka.

Bobkový list jako repelent

Využití najde bobkový list i tam, kde byste to vůbec nečekali. Zavěste ho proto v průhledném, látkovém sáčku do vašeho špajzu. Věřte, že bobkový list vyžene všechny moly z vašeho bytu. Tito malí okřídlení motýlci, kteří tak často napadají vaše potraviny, budou mít v tomto případě nejspíš útrum. Vůni bobkového listu totiž přímo nenávidí a vy od nich budete mít pokoj.

vavřín

Foto: Pixabay

Jako staří šamani

Pokud chcete něco opravdu netradičního, pak použijte bobkový list tak, jak to dělali staří šamani. Ti totiž čistili byt pomocí bobkového listu, který zapálili a nechat vyhořet. Zbavovali tak prostor špatné energie a zlých duchů. Ve vašem případě půjde spíše o to, že tento postup zbaví místnosti nechtěného pachu. Při „rituálu“ postačí zapálit špičku bobkového listu a zbytek nechat vyhořet na nehořlavém, keramickém talířku.

Uklidňující síla bobkového listu

Bobkový list je také vhodnou náplní do aromatické lampy, neboť jeho vůně je velmi uklidňující.

Zdroje informací: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/bobkovy-list-boty-zapach-20301118.html

https://mamci.cz/bobkovy-list-vyuziti/

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.